İMAR PLANINDA MEVCUT DURUMU GÖZ ARDI EDİLMİŞ, BÜYÜK SORUNLAR ÇIKARTIR!

CHP Durağan ilçe Başkanı M. Ali KOÇ Durağan Belediyesi tarafından askıya çıkarılan revize ve ek imar planı ile ilgili olarak yapılan açıklama sonrası Durağan Belediyesi’ne çok sayıda itirazın gittiğini vurguladı. Koç yapılan revize ve ek imar planının ileride büyük sorunlara yol açacağını iddia ederek; “ Revize ve ek imar planı mevcut imar planı ve bölgelerdeki binalar dikkate alınmadan yapılmış, haksız kat yükseltmeleri olurken mevcut katlarda dikkate alınmamıştır. Özellikle Yeşilyurt, Buzluk ve merkez mahalleleri olmak üzere mahallelerimizde insanımız mağdur edilmiştir. Bu gün bu mahallelerde yapılan binalarda 3-4 ve 5 katlı binalar bulunmakta bu binalarda daire satışları yapılmış olup, daire sahibi olan insanlarımız var. Kat mülkiyetli satışlar yapılmış, müstakil olmayan daireler, binalar mevcut. Yapılan ve ruhsat verilen binalar dikkate alınmadan gerçekleştirilen revize ve ek imar planında kat yüksekliklerinin düşürülmesi sonucu mevcut binalardan daire alan ya da ev satın alan insanlarımızın durumu yeni imarla birlikte gelecekte büyük sorunlar ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle yapılan revize ve ek imar planı mevcut binalarda göz önüne alınarak, halkımızın menfaatleri, kazanımları ve de itirazları yeniden değerlendirilmeli, imardan haksız kazanç elde etmek yerine bütün Durağan’ın kazanacağı bir imar planı ortaya konulmalıdır” dedi.

İŞLE, AŞLA OY
AVCILIĞI
DOĞRU DEĞİLDİR!
Koç açıklamasının devamında AKP’nin seçim yaklaşırken önemli bir kozu haline gelen İŞKUR üzerinden iktidara yüklendi. Koç, “her seçim öncesi halkımıza rüşvet olarak verilen ve hiçbir hakkaniyet ölçüsü güdülmeyen İŞKUR alımlarında AKP’li yöneticilerin elinde liste ile adeta oy savaşı yaptıkları görülmektedir. İnsanımızın mağduriyetini oya tahvil etmek kadar doğru bir hareket olamaz. Bu insanlar bizim insanımız ve hepsi TC vatandaşı, alım olacaksa adil ve hakkaniyet çerçevesinde yapılmalıdır. Gizli kapılar ardında pazarlıklarla yapılan, işle aşla tehdit edilen ve buna oy avcılığına dönüştürülmesi vicdanları kanatacaktır” dedi

GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN CEZA YEDİ, AKP FONA ATADI!
KOÇ; CHP olarak AKP zaten adalet beklemediklerini belirtiği açıklamasında Durağan AKP ilçe teşkilatını fon üyeliğine seçimi de sert bir dile eleştirerek; “ Bu gün Durağan Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma fonuna halk temsilcisi olarak alınan ve insanların güven duyması gereken bir yerde fon üyeliğine Güveni kötüye kullanmaktan Boyabat Ağır Ceza mahkemesinde yargılanmış 1 Yıl 4 ay hapis cezası almış, cezası ertelenmiş M.T. ismini öneren, görev yaptıran zihniyetten adalet ve adalete saygı çıkmaz. Bu gün Belediyenin parasını zimmetine geçiren, bu nedenle belediyenin imkanlarını kendine kanalize eden bir zihniyeti fona üye yapanlar ya kendileri de bu zihniyettedir ya da ortak çıkarları vardır. Şimdi kamuoyuna adına soruyoruz; Güveni kötüye kullanmaktan hapis cezası alan ve cezası ertelenen bir şahsın fonda görevini kötüye kullanmayacağının ya da güveni kötüye kullanmayacağının garantisi nedir? Bu gün fonda halkın arasında yardımsever ve toplumsal karşılığı olan biri yerine devlet imkanını kendi lehine çeviren, zimmetine para geçiren kendisine emanet edileni kötüye kullanan bir şahsiyetin fonda yer alması ancak AKP zihniyeti ile mümkündür. Bu durumu vatandaşlarımızın takdirine bırakıyor, ilerleyen günlerde fonla ilgili vatandaşlardan gelen şikayetleri inceleyerek kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

GE DIGITAL CAMERA
GE DIGITAL CAMERA
Başa dön tuşu