İŞKUR ALIMLARINDA KRİTERLER KONULMALI, SEÇİM RÜŞVETİ OLMAKTAN ÇIKARILMALIDIR!

500’ün üzerinde başvurunun olduğu yaklaşık 100 kişinin alındığı İŞKUR işçi alımları ile ilgili olarak vatandaşın tepkisi sürüyor. Koç, 16 Nisan referandumu kapsamında ‘BİR HAYIR’DA BİN HAYIR VARDIR’ diyerek sürdürdükleri çalışmalarda vatandaşın bu yönde gelen şikayetlerini de değerlendirdi. Vatandaşın tek adam yönetimine karşı olduğunu vurgulayan KOÇ, “bu gün işe alımlarda yaşanan rezillikler yarın EVET çıkması ile daha da artacaktır. Bu kadrolar hiç kimseyi tanımayacak, sadece kendileri ve çevrelerini zengin etmek devlet imkanlarını sömürmek için kullanacaktır. Her işi yapan her işe talip olanlar, hep ben kazanayım mantığında bu ilçenin bu ülkenin kaderini belirlememelidir” dedi.
İktidar sunni çözümlerle değil kalıcı çözümlerle iş bulsun!
Söz sahibi, olmak için tek şansın
HAYIR!

İŞKUR alımlarında ihtiyacı olmayanların alındığını, söz vermelerine rağmen kandırıldıklarını öne süren işsiz vatandaşlar ‘AKP’nin adaleti bu mu? Diyerek tepkilerini ortaya koyarken CHP ilçe başkanı M. Ali KOÇ’ta “İnsanlarımızın evine ekmek getirme derdinde olduğu bir dönemde mal varlıkları, yaptığı işler dikkate alınmadan işe alımlar vatandaşımızın devlete olan güvenini zedelemektedir. Bu hususa vatandaşlarımızı oldukça duyarlıdır ve bu yönde şikayetler gelmektedir. Bu gün insanların alın terine göz koyanlar adaletsiz alım yapanlar insanların mağduriyeti üzerinden siyaset yapmak yerine kalıcı çözümlerle işsizliğe çözüm bulmalıdırlar.

Kuralar çekilmiş olsa da bir çok aileye söz verilmiş, buna güvenen bir çok aile ve gencimizin hayalleri yıkılmıştır. Çocuğu okuyanların ve okutmak için çaba sarf eden ailelere İŞKUR’dan iş çıkmaması üzerine perişan olmuşlardır. Daha önceden tespit edilen ve ekonomik durumları dikkate alınarak işe yerleştirmeler yapılmalı, kurslarla nitelikli eleman İhtiyacı giderilmelidir. Bu durum artık her seçim döneminin siyasi rüşvet konusu ve insanlarımızın açmazı olmaktan çıkarılmalıdır. Devlet madem bu yöntemle işsizlere iş sağlamak insanların geçimine ortak olmak istiyor, bu politikayı adil ve tarafsız yapmak zorunda olduğu kadar garip gurabanın, dayısı olmayanında sahibi olmalıdır. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. İşte Kimsesizlerin sahibi olan cumhuriyete en büyük darbeyi 16 Nisan’da vurmak istiyorlar. HAYIR de cumhuriyetine sahip çık, hakkını koruyan bir meclisin daima olsun. Yetkiyi tek adama ve onun atadıklarına değil kendinde bırakmak için tek şansın 16 Nisan’da HAYIR oyu vermektir” dedi.

GE DIGITAL CAMERA
GE DIGITAL CAMERA
Başa dön tuşu