JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE BİR DARBE DAHA

Sinop ili genelinde jandarma, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor. Son yapılan operasyonla birlikte, gençleri zehirlemek üzere hazırlanmış 3 kilogram ağırlığında esrar maddesi ele geçirildi.
Sinop’un Türkeli ilçesinde jandarmanın yaptığı operasyonda, turşu bidonuna saklanmış vaziyette 3 kilo kubar esrar ele geçirilirken, olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, bir süredir istihbarat çalışması yürüten Sinop İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ilçeye bağlı bir köyde, bir şahsın ormanlık arazisinde kenevir ekimi ve üretimi yaparak Sinop, Ayancık ve Türkeli ilçeleri ile köylerinde piyasaya sürdüğü bilgisine ulaştı.
Şahsı takibe alan jandarma ekipleri, köyde bulunan ev ve eklentilerinde arama yaptı. Narkotik köpek ‘Biber’ ile birlikte yapılan arama sırasında, kokuyu takip eden narkotik köpek Biber, 40 metre uzaklıkta başka bir şahsa ait olan ve kullanılmayan metruk bir binaya yöneldi. Ekipler; şahsın esrar maddelerini harabe binada saklayabileceği düşüncesiyle Türkeli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden binada inceleme yaptı.
Yapılan arama sırasında turşu bidonu içerisinde kurutulmuş ve içime hazır halde yaklaşık 3 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirildi. Şüpheli şahıs gözaltına alınması ve adli makamlara sevk edildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. toz_esrari_biber_buldu_h2805

Başa dön tuşu