KABOTAJ BAYRAMININ 91. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Sinop’ta  Denizcilik Bayramı’nın 91. yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
Sinop’ta,  Kabotaj ve  Denizcilik Bayramı’nın 91. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.  Sinop İskele Meydanı’nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı  İzzet Ercan, Belediye Başkanı  Baki Ergül, Liman Başkanı Kazım Alpay katıldı.
Törende ilk olarak Liman Başkanlığı tarafından  Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı, daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törende konuşma yapan Liman Başkanı Kazım Alpay, “Herkesin  Kabotaj ve  Denizcilik Bayramı’nı kutluyorum” diyerek denizciliğin önemine vurgu yaptı. Alpay’ın konuşmasının ardından protokol için hazırlanmış olan gezi teknesi ile  Sinop’un Karakum mevkisine gidilerek deniz şehitleri anısına  Karadeniz’e çiçek bırakıldı.
Kabotaj ve  Denizcilik Bayramı kutlamaları gün içerisinde yapılacak olan çeşitli yarışmalar ve etkinliklerle devam etti.
Etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Akşam saatlerinde başlayan etkinliklere Sinopluların ilgisi yoğun oldu.Yelken, yüzme, halat çekme ve yağlı direkten Türk bayrağı alma yarışmaları vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.Yarışmacıların yaklaşık bir saat süreyle direkten bayrağı almak için mücadele ettiği yarışmada, ilginç görüntüler oluştu.
Yarışmada, Önder Akkaya aldığı bayrağı  Vali İpek’e takdim etti.Yelken lazer klasmanı yarışında ise birinci olan  Ege Batmaz’a ödülünü İl  JandarmaKomutanı Şefaattin Serten, optimist genel yüzme yarışmasında birinci olan Hüseyin Alp Çökmez’e ödülünü Vali Yardımcısı İzzet Ergün, serbest stil yüzme yarışında birinci olan Barış Kanel’e ödülünü Belediye Başkanı  Baki Ergül, halat çekme yarışında ise birinci olan  Çalıkuşu Restoran grubuna ödülünü  CHP  Milletvekili  Barış
Karadeniz takdim etti. Yelken, yüzme ve halat çekme yarışmalarının da yapıldığı kutlamalarda dereceye girenlere koç hediye edildi.
Vali İpek, yarışmacılara ödüllerini vererek, dereceye girenleri tebrik etti.    

Başa dön tuşu