KARPUZ SEZONU AÇILDI

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi karpuz tarladan pazara indi. İlçemizde çiftçilerimizin ektiği karpuz halen pazara inmezken, pazarcıların daha sıcak bölgelerde karpuz üreticilerinin tarlasından satın aldığı karpuz da kamyonetlerle ilçeye gelmeye başladı. Pazar esnaflarından Şuayip Meşeci bizzat yerinden alarak getirip sattığı karpuzlarla vatandaşın karpuza olan hasretini giderdiğini söyledi.
Lezzeti ve görünümü ile dikkat çeken karpuzların üreticiden direkt alındığını ifade eden Meşeci “İlçemiz zaten ufak. Son dönemlerde ilçemizde ekilmeye başlanan fakat geç ekim nedeni ile yaz sezonun sonuna doğru yetişen karpuz, ilçede yaşayan vatandaşların beklentilerini geciktiriyor. Bu nedenle bizler de hem ekonomik hem de kazancımızı düşünerek ucuz fakat lezzetli karpuzları bizzat yerinden alarak tüketici ile buluşturuyoruz. Bu süreçte vatandaşımızı yaz boyu hem ucuz hem de lezzetli karpuz yiyor.Bizlerde bu sayede kazanıyoruz.
Toptan fiyatına perakende satışlarla vatandaşımız karpuz yiyor. Özellikle ilkbaharın sonu yaz ayının başlangıcında çıkmaya başlayan karpuz göreceli ve üretime bağlı olarak fiyatlar ilk dönemlerde oldukça yüksek seyrediyor. İnsanımız karpuza hasret gidiyor. Ama yakın bölgelerde üretimin artması, havaların sıcak gitmesi ile birlikte Pazar esnafı direkt üreticiden aldığı ya da hale gelen üretim fazlası karpuzu vatandaşa ucuza sunma imkanı buluyor Özellikle yaz aylarında aracımızı sadece karpuzla doldurarak ilçeye getirip direkt satış gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başa dön tuşu