KİŞİLERLE İLGİLİ BİR DEĞİŞİKLİK DEĞİL!

Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk Özlü
Sinop’a geldi. Karayolu ile Sinop’a gelen Bakan Özlü’nün ilk durağı Boyabat oldu.

BAKAN ÖZLÜ

Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sinop’ta ve Boyabat’ta iş adamlarıyla bir araya geldi. Çeşitli programlara katılmak üzere kente gelen Bakan Özlü, Sinop Valiliğini ziyaret etti. Burada ilde devam eden yatırımlara ilişkin Vali Hasan İpek’ten bilgi alan Özlü, daha sonra Polisevinde düzenlenen toplantıda kentte faaliyet gösteren sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda Bakan Özlü’nün iş adamların sorun ve taleplerini dinlediği belirtildi. Bakan Özlü’ye toplantıda Vali Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belediye Başkanı Baki Ergül, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü ve diğer ilgililer eşlik etti.

Boyabat ziyaretinde, Boyabat Kalebağı tesislerinde Boyabat sanayici ve iş adamları ile yapılan toplantıda Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy ilçe hakkında sunum yaptı. Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’dan sonra son söz alan Boyabat Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Süleyman Mutlu Sinop’un can damarı olan Boyabat sanayicisinin, içinde bulunduğu zor şartları ve ilçenin ürettiği ürünlerin pazara olan uzaklığından meydana gelen sıkıntıları dile getirirken, zor durumda bulunan Sanayiciye çeşitli kolaylıklar yapılmasını istedi.

Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ise Sinop’a yapılan ve yapılmakta olan yatırımlar hakkında bilgilendirdi.Maviş konuşmasında; “Bugün burada sektörümüzün taleplerini, isteklerini, ihtiyaçlarını, kalkınmanın motoru olan sanayicilerimizin bu şehrin kalkınmasında nelere ihtiyaç duyduklarını hep birlikte müzakere edeceğiz. Buradan çıkan sonuçlardan uygulanabilir olanlar hükümetimiz tarafından Hükümetimizin ilgili organları tarafından inşallah yürürlüğe konulacak. Tabi bir şehrin kalkınması topyekun bütün unsurlarıyla birlikte bir seferberlik halinde ancak olabilir. Bunun için özel teşebbüs, Kamu ve Üniversitenin muhteşem bir işbirliğine ihtiyacımız var. Bu işbirliğini yakaladığımız takdirde Sinop’un kalkınmasını çok daha iyi yerlere taşımış olabiliriz. Temel kalkınma için, ekonomik ticari gelişme için dört temel alanda büyük yatırımlara ihtiyacımız var. Eğitim, sağlık, ulaşım ve sosyal kültürel alanda yatırımlarımız devam ediyor. Şuanda İlimizde bir milyar TL’nin üzerinde hükümetimizin yatırımları var. İnşallah umuyoruz ki bugün burada yapacağımız bu verimli çalışmadan sonra sanayici ve iş adamlarımızın da temel bir takım talepleri hükümetimize iletilmiş, karşılanabilecek olanlar karşılanmak suretiyle önemli bir açık giderilmiş olacak” dedi.

Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanı Faruk Özlü; ”Mevcut sistemin patinaj yaptığını bu sistemle Türkiye’nin devam edemeyeceğini, bu nedenle, yürütmedeki iki başlılığa son vermeliyiz. Yasama, yürütme ve yargı arasındaki ilişkileri muhakkak daha sağlıklı bir zemine oturtmalıyız. En büyük hata kişi odaklı düşünmek olur. Çünkü bu değişiklik kişilerle ilgili bir değişiklik değildir. Mesele Türkiye’nin sistem sorunudur.” dedi.
Sinop’ta Karşılama sonrasında Valilik Makamını ziyaret eden Bakan Özlü tarafından Valilik şeref defteri imzalandı. Valilik Makamı’na geçilmesinin ardından basın mensuplarına bir konuşma yapan Bakan Özlü, “Aslında uzun zamandan beri Sinop’a ve Boyabat’a gelmeyi düşünüyorduk. Nazım Bey benim değerli bir arkadaşımdır. Mecliste birlikte görev yapıyoruz. Kendisi aynı zamanda Milli Savunma Komisyonu üyesidir. Bende o komisyonun üyesiydim. Bu vesile ile birlikte altı ay kadar çalıştık. Çok sevdiğim, çok takdir ettiğim bir kardeşimdir. Aslında uzun zamandır Sinop’a gelmeyi Sinop’ta Bakanlığımızı ilgilendiren konularda görüşmeler yapmayı planlıyorduk. Nasip bugüneymiş. Bugün aslında Partimizin İl Danışma Kurulu Toplantısı var hem ona katılacağız, hem de sanayicilerimizle, iş adamlarımızla, iş dünyasıyla ekonominin son gidişatı ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Sinop için ne yapabiliriz bunları konuşacağız. Sinop Karadeniz’in güzel ve şirin bir İli. Bugünkü toplantımızda inşallah Sinop için neler yapabileceğimizi, hangi konularda Sinop’ta yatırımlar yapabileceğimizi görüşeceğiz. Bunları da akşam sizlerle paylaşacağız. Bugün önce Boyabattaydık. Boyabat’a bir Organize Sanayi Bölgesi kuracağız. Daha çok tuğla ve kiremit sanayicilerimizin sanayi bölgesi olacak. Buradan bu müjdeyi vermek istiyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Ziyarette Sinop Valisi Hasan İpek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü’ye Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.
Bakan Özlü, Valilik üst kat toplantı salonunda Sinop Valisi Hasan İpek’ten Sinop İlinin genel durumu hakkında brifing aldı.SANAYİ BAKANI 5SANAYİ BAKAN 1SANAYİ BAKAN 2SANAYİ BAKAN 4SANAYİ BAKANI 6

Başa dön tuşu