MAVİŞ; 2,5 MİLYON YOLCUYA HİZMET VEREBİLECEK

Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Havalimanı Yeni Terminal Binasında sona gelindiğini söyledi.
Sinop Havalimanına yapılan ve toplam 60 Milyon TL’ye mal olan yeni terminal binası 2,5 milyon kişiye hizmet verebilecek kapasitede.İnşa edilen yeni terminal bina kullanılmaya başlandı.
2,5 MİLYON YOLCUYA HİZMET VEREBİLECEK
Maviş açıklamasında, yeni terminal binasının 2,5 Milyon kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu belirterek, “Sinop’umuz gelişen ve büyüyen bir şehir. Bu anlamda Sinop’umuza hem kara hem de hava ulaşımı anlamında yatırımlar devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz yıllarda çalışmalarına başlanan yeni terminal binamızda artık tamamlandı.
Yeni terminal binamız, ferahlığı ile modernliği ile ve güzelliği ile Sinop’umuza yakışır bir şekilde inşa edildi. Bir önceki havalimanı terminali 650 metre kare iken, bugün 12 bin 500 metrekare kapalı olan bir havalimanı terminalini Sinop’umuz ile buluşturuyoruz. Sinop’umuz için hayırlı olsun” dedi.
Açıklamasında ayrıca, yeni terminal binasının yolcu hizmetleriyle ilgili alanlarının uçuş operasyona hazır olduğunu belirtti.    

Başa dön tuşu