MAVİŞ,TÜRKELİ’DE ÇALIŞMALARA KATILDI

MAVİŞ OYMAKAYA KÖYÜNDE BETON YOL ÇALIŞMASINI İNCELEDİ
Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Valisi Hasan İpek’le Türkeli İlçesine bağlı Oymayaka Köyünde yapımı devam eden beton yol çalışmalarını inceledi.
Türkeli’nin köy yollar 36 km asfaltın yanı sıra toplam 13.5 km’lik beton yolla kaplanacak. Betonlama çalışmalarının devam ettiği noktalardan biri olan Oymakaya köyünü ziyaret eden Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Vali Hasan İpek, Beton yolun geldiği aşama hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
Oymakayalı vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektiren Maviş ve İpek, ellerine kürek alarak vatandaşlarla birlikte betonlama çalışmalarına katıldı.
TÜRKELİ’NDE TOPLAM 13.5 KM’LİK YOL BETONLA
KAPLANACAK
Türkeli’ndeki beton yol çalışmaları hakkında bilgiler veren Maviş, şu ifadelere kullandı:
“Sinop merkez ve ilçelerinde devam eden köy grup yollarının asfaltlanmasının yanında beton yol çalışmalarımız da aralıksız devam ediyor. Bugün Türkeli’mizde Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin desteği ile 36 km asfalt yola ilaveten 13.5 km’lik beton yol yapımı da devam ediyor. Toplamda 10.7 km’lik yolumuzu devlet ve millet işbirliği ile tamamladık. 2.8 km’lik kısmı ise tüm hızıyla devam ediyor. Türkelili hemşerilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”
Ziyarete AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü ve İl Genel Meclisi Üyeleri katıldı.
ÇATALZEYTİN-TÜRKELİ-HELALDI YOLUMUZ HIZLA İLERLİYOR
Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş berberinde Sinop Valisi Hasan İpek ve Ak Parti İl Başkanı Ali Çöpçü ile Türkeli – Çatalzeytin yolunda incelemelerde bulundu.
Türkeli’ne büyük bir ivme kazandıracak olan Türkeli-Çatalzeytin sahil yolunda çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.
Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş’in de sık sık ziyaret ederek çalışmaları bizzat takip ettiği ve incelediği yol yapım çalışmalarının tamamlanmasına sayılı günler kaldı.
Toplam uzunluğu 21 km olan Türkeli-Çatalzeytin sahil yolu, aynı zamanda Türkeli’nin tarihindeki en büyük yatırımlarından biri olarak gösteriliyor.
Türkeli Çatalzeytin sahil yolu çalışmaları son sürat ilerlerken, Milletvekili Nazım Maviş, deniz doldurma işlemi, asfaltlama, köprü, viyadük ve yol yapım çalışmalarını inceleyerek firma yetkililerinden bilgiler aldı.
Yolun en kısa sürede hizmete açılmasını planladıklarını dile getiren Maviş, “Türkeli’mizi hak ettiği bir projeyle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Yolumuzun tamamlanması ile birlikte Türkeli’miz sosyal ve ekonomik olarak önemli bir ivme kazanıp hak ettiği noktaya gelecektir. Yolumuzun Türkelili hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MAVİŞ TÜRKELİ 1 MAVİŞ TÜRKELİ

Başa dön tuşu