MHP İL KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Sinop İl Teşkilatı’nın 12. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye tek liste halinde giren mevcut İl Başkanı Ali Çakır, yeniden başkanlığa seçildi. Sinop Rehberlik ve Araştırma Merkezi salonunda gerçekleştirilen Kongreye MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, Ülkücü Sinoplular Platformu Başkanı, Yılmaz Olgun, Platform ikinci Başkanı Murat Altun, 25 ve 26. Dönem MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Ekrem Sarısoy,

. Dönem MHP Sinop Milletvekili Adayı Nazım Demiray, İl ve İlçe teşkilatları, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Yoklama ve açılış ardından kongre divanının oluşturulması ile başlayan program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam etti.

MHP Aydın Milletvekili Depboylu’nun divan başkanlığı yaptığı kongre mali raporların okunması ve ibrası, faaliyet raporlarının okunması ve ibrasının ardından, kongreye tek liste halinde giren mevcut İl Başkanı Ali Çakır bir konuşma yaptı.

Gerçekleştirilen kongreye katılım sağlayan tüm partililere teşekkür eden MHP Sinop İl Başkanı Ali Çakır, kongrenin hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Çakır; ” Sinop bir başka güzel, Sinop kutlu hareketimizin sevincine nail olmuştur. Sinop’ta üç hilal, ayağa kalkmaktadır. Bugün Türklüğün kalp atışları bu salondadır. Türk milletinin, ebediyen, bu coğrafyada huzurlu ve mutlu yaşaması için vatansever milli vicdanla, bugün bu salondadır” dedi.

MHP1MHPMHP2 MHP3

 

Başa dön tuşu