MOBESE ‘DE SONA GELİNDİ!

Yıllardır geciken ödenek ayrıldı, ayrılacak söylemleri ile geciken ödeneği başka yerlere aktarılan MOBESE sisteminde sona gelindi.
Sinop’ta ilk olarak Durağan ilçesinden başlanacak olan merkezi MOBESE sistemi ile ilgili olarak tüm hazırlıklarını tamamladı. MOBESE odasını ayarlayan Durağan İlçe Emniyet Müdürlüğü MOBESE ile ilçe güvenliğinin daha da artacağını suç oranlarının azalacağını belirterek eksik noktalarında tespit edilerek ihale aşamasında gerekli müdahalenin yapılarak tüm noktaların denetim alındığını ifade ettiler.
Kuş uçmayacak!
Durağan’da 24 ayrı noktada kurulacak olan MOBESE kameraları, ilçe girişlerine yerleştirilecek PTS(Plaka Tanıma Sistemleri) ile de adeta kuş uçurtmayacak. Durağan İlçe Emniyet Müdürü Engin İLGÜN, “MOBESE suçta caydırıcılık için en önemli etkenlerden biridir. Bu sayede suça meyilli insanların yakalanma korkusu, takip edilme korkusu ile birlikte suç işlenmeden tedirginliğin başlamasına suç işlememesine psikolojik bir ortam hazırlar. Özellikle Sinop’un en çok başka ilçelere, illere bağlantısı olan Durağan tarihteki görevini bu günde sürdürmektedir. İpek yolunun bu günde devamı durumunda olan Durağan geçiş noktaları itibarı ile dikkatle izlenmesi gerekmekte olan bir ilçe konumunda olması nedeni ile şehir giriş ve çıkışları de PTS ile kontrol altına alınacaktır. Bu da suça karışanların yakalanmasına, delillendirilmesine, imkan tanırken aynı anda şehir merkezinde de MOBESE kameraları ile birlikte suçların aydınlanmasına suçluların hızla adalete teslim edilmesine suç oranında hızla düşmesine katkı sağlayacaktır” dedi.

mobese ilgün

Başa dön tuşu