PROF. DR. MURAT SEZGİN HOCA DUALARLA ANILDI

28 Temmuz 2017 Cuma günü aramızdan ayrılan, Üniversitemiz Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin hocamız ve oğlu Asrın Sezgin, düzenlenen törenle anıldı.
Üniversitemiz Su Ürünleri Yerleşkesinde gerçekleştirilen anma programına; Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Dalgin, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tiril, Genel Sekreterimiz Mehmet Atli, Fakülte Dekanlarımız, Yüksekokul Müdürlerimiz, Daire Başkanlarımız, akademik ve idari kadromuz ile Prof. Dr. Murat Sezgiṅ hocamızın sevenleri katıldılar.
Prof. Dr. Murat Sezgin hocamızın özgeçmişinin okunması ile başlayan program, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi
Öğr. Gör. Yusuf Ziya Kurtuluş tarafından gerçekleştirilen Kur’an –ı Kerim Tilaveti ile devam etti.
Ardından bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Dalgın,
Murat sezgin hocanın Üniversitemiz ve bilim dünyası için büyük bir kayıp olduğunu belirterek “Murat Hocamla her şeyden önce bir abi kardeş gibiydik. Bir kardeşimi kaybetmiş kadar üzgünüm. Birlikte çalıştığımız süre zarfında kendisini her zaman çalışkan, güler yüzlü ve başarılı bir bilim adamı olarak tanıdım. Tabi ki ölmemek mümkün değil ancak ölümsüz olmak mümkündür. Murat Sezgin hocamızda geride bıraktığı kalıcı eserler ile adını ebediyen yaşatacaktır. Değerli kardeşim Murat Sezgin’e ve biricik oğlu Asrın Sezgin’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Eşleri Tülay Sezgin hanımefendiye de acil şifalar diliyorum. Üniversitemizin ve camiamızın başı sağ olsun” dedi.
Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl da Prof. Dr. Murat Sezgin hoca ile uzun yıllara varan bir dostluklarının olduğunu belirterek, kendisini asla unutmayacaklarını belirtti.
Prof. Dr. Murat Sezgin Hoca ile başarılı akademik çalışmalara imza atan Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Bat da, Murat sezgin hoca ile asistanlıktan bugüne birlikte olduklarını belirterek, “Birlikte çok başarılı çalışmalara imza atmıştık ve atmaya devam edecektik. Ama nasip olmadı. Acımız çok büyük. Allah kendisine rahmet eylesin” dedi.
Su Ürünleri Fakültemizde Prof. Dr. Murat Sezgin hocamız ile birlikte akademik çalışmalarını sürdüren Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fatih Şahin de, Prof. Dr. Murat Sezgin hocanın adını her daim yaşatacaklarını belirtti.
Programda konuşan Uzman Dr. Derya Ürkmez de Prof. Dr. Murat Sezgin Hocadan çok şey öğrendiğini ifade ederek, onu asla unutmayacaklarını belirtti.
Törende son olarak konuşan Prof. Dr. Murat Sezgin hocanın öğrencisi Zuhal Öztutan da, Prof. Dr. Murat Sezgin hocanınkendisine çok şey kazandırdığını dile getirerek, onu her daim kendisine örnek aldığını ve hayatı boyunca unutmayacağını söyledi.
Tören, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emrah Dindi tarafından Prof. Dr. Murat sezgin hoca ve oğlu Asrın Sezgin için yapılan dua ile sona erdi.murat hoca anma 1 murat hoca anma 4 murat hoca anma 19

Başa dön tuşu