SİNOP ORMANLARI GENÇLEŞİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kastamonu ve Sinop’ta ormanları gençleştiriyor.Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) orman varlığının sürekliliğini sağlamak maksadıyla ülke genelinde
gençleştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Bakanlık,Kastamonu ve Sinop’ta 277 bin TL’lik maliyet ile 52 bin 900 dekarlık orman sahasında gençleştirme çalışması yapacak. Çalışmalar kapsamında suni gençleştirme sahalarında toplam 8 bin 910 dekar alanda yürütülecek kültür bakımı çalışmaları için de orman köylülerine 153 bin TL ödeme yapılacak.
“ORMANLAR HEPİMİZİN ORTAK MALI”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ormanların sağlıklı bir şekilde varlığını sürdürmesi için gerekli çalışmaları gerçekleştirdiklerini kaydederek şöyle konuştu: “Bakanlık olarak mevcut olan orman varlığımızı korurken, yeni orman alanları da tesis ediyoruz. Yürütülen çalışmalarla Kastamonu ve Sinop’ta ormanlarımız daha sağlıklı bir yapıya kavuşacak. Bu çerçevede bölgede yaklaşık 430 bin TL’lik bir harcama yapılacak. Ormanlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz. Çünkü ormanlar hepimizin ortak değeri ve geleceğe bırakacağımız en büyük miras.”

Başa dön tuşu