SİNOP TANITIM GÜNLERİNİN İPTALİNE CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ’DEN TEPKİ

CHP’Lİ KARADENİZ: SİNOP TANITIM GÜNLERİNİN İPTALİ BÜYÜK HATA

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 11-14 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan Sinop Tanıtım Günleri’nin Valilik tarafından iptal edilmesine tepki gösterdi. Karadeniz, “Mutluluğun şehri Sinopumuzun zenginliklerini Ankara’ya taşıyacak olan ve büyük emeklerle hazırlanan etkinliğin iptal edilmesi büyük bir hatadır” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Karadeniz, Sinop Valiliğinin internet sitesi üzerinden gece geç saatlerde yaptığı “11-14  Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan Sinop Tanıtım Günleri iptal edilmiştir” duyurusunu da eleştirdi. “Hiçbir gerekçe Sinop kamuoyuna açıklanmamış. Tek satır bir cümle ile etkinliğin iptal edildiği duyurulmuş. Ne bizler ne de belediye başkanlarımız bilgilendirilmedi. Başkanlarımız etkinliğin iptalini sağdan soldan duydular. Bu üslup bile nezaket yanlışlığıdır. Bu üslupla alınan iptal kararı hiç yakışmadı. En azından bu karar alınmadan önce belediye başkanlarımızla görüşülebilir etkinlik katılımcılarının görüşleri alınabilir, ortak akılla hareket edilebilirdi. Sinop adına ortak akılla her zaman başvurulması gerekir. Sinop bizim! Sinopluların gerçekleri bilmeye hakkı yok mu? Etkinliğin neden iptal edildiği açıklanmalı” diye tepki gösteren Karadeniz, şöyle devam etti:

“Aylar öncesinden başlayan bir projenin hayata geçeceği sırada iptal edilmesi doğru olmadığı kadar, kabul edilebilir bir gerekçeye dayandırılamamış olması da garabettir. Mutlu şehir Sinopumuzu tanıtmak için büyük emekler harcandı. Sinop ve ilçe belediyelerimiz en ince ayrıntısına kadar hazırlıklar yaptı. Davetler yapıldı. 2 bin 500 metrekarelik fuar alanı belediyelerimizin ve vatandaşlarımızın standları ile dolduruldu. Vatandaşlarımız bu etkinlik için para harcadı. Sinopluların bu emeklerini ideolojik kaprislere kurban etmek, Sinop’un kültürel zenginliğine, doğallığına ve turizmine zarar verir. Biz, Sinop için bir çivi çakana her türlü katkıyı ve desteği vermek için elimizden gelen mücadeleyi verirken, Sinop için çakılacak çivileri sökme girişimleri doğru değildir. Hemşerilerimizin yaşadığı Ankara’da dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını canlı tutma adına bir araya gelme, sılaya olan hasretleri gidermeyi amaçlayan, öte yandan turizmin başkenti olmayı hedefleyen Sinopumuzun kültürel ve turistik değerlerini tanıtarak turizme katkı sunacak olan bir etkinliğin iptal edilmesi büyük bir hatadır.”unnamed

Başa dön tuşu