SİNOP VALİSİ HASAN İPEK, YAYLA ŞENLİKLERİNE KATILDI.

Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ile birlikte Yeşilyurt ve Sarıağaççayı Köylerinin ortaklaşa düzenledikleri 1. Aksu Yayla Şenliklerine katıldı.
Aksu Yaylasında düzenlenen 1. Yayla Şenliklerine katılan Vali Hasan İpek, vatandaşları tek tek selamladı.
Vali Hasan İpek’in vatandaşları selamlamasının ardından 1. Aksu Yayla Şenliklerinin selamlama konuşmasını Platform Başkanı Faruk Erdem yaptı.
Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş; ‘’Siz ne kadar Yeşilyurt’lu, Sarıağaççaylıysanız bende o kadar Yeşilyurt’lu, Sarıağaççaylıyım. hepimizin kıblesi bir, Kabesi bir, Allah’ı bir, Peygamberi bir, kitabı bir ve hepimiz Ümmeti Muhammediz. İşte şimdi burada Hz. Muhammedin Ümmeti olmanın bir fotoğrafını birlikte yaşıyoruz. Al Bayrağın altında herbirimizin gönlünde Kurban Bayramının oluşturduğu o huşu ile birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir günü birlikte yaşıyoruz.Yeşilyurt ve Sarıağaççayı Köylerinin ortaklaşa birincisini düzenledikleri Aksu Yayla Şenliklerinin daha da büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.
AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş’in ardından konuşmasına Yeşilyurt ve Sarıağaççayı Köylerinin ortaklaşa düzenledikleri 1. Aksu Yayla Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen futbol turnuvasında şampiyon olan Gezenler futbol takımını kutlayarak başlayan Vali Hasan İpek, ‘’Sinop bildiğiniz gibi Türkiye’nin en mutlu şehri. İşte sizler gibi mutlu insanlar sayesinde iki senedir Türkiyen’nin en mutlu şehri oluyoruz. hepinizin mutlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”dedi.
Tek Devlet, tek Millet, tek Bayrak ve tek Vatan olduğumuz konusunda hiçbirimizin şüphesi yoktur. Sinop Valisi Hasan İpek, konuşmasının ardından Yeşilyurt ve Sarıağaççayı Köylerinin ortaklaşa düzenledikleri 1. Aksu Yayla Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen futbol turnuvasında şampiyon olan Gezenler futbol takımına plaket ve 1.lik kupası verdi. Ardından
Yeşilyurt Köyü Muhtarı Sinan Aşçı, Sarıağaççayı köyü muhtarı Muhittin Özden, 1. Aksu Yayla Şenliklerinin organizasyonunu üstlenen Hasan Etyemez ve Platform Başkanı Faruk Erdem’e plaket verdi.
Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesinden bu yıl mezun olan Yeşilyurt Köyünden Merve Erdem ise kendi yaptığı ‘’Her Türk Asker Doğar’’ temalı resmi Vali Hasan İpek’e takdim etti.
1.Aksu Yayla Şenlikleri; protokol konuşmalarının ve plaket takdimlerinin ardından 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halis Demir’e ithafen okunan şiir, çeşitli oyunlar, tiyatro gösterileri ve müziklerle devam etti.
Yeşilyurt ve Sarıağaççayı Köylerinin ortaklaşa düzenledikleri 1. Aksu Yayla Şenliklerine Vali Hasan İpek’in yanı sıra, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Kargı Kaymakamı Muhammet Çetin, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar ve Yeşilyurt ve Sarıağaççayı köyleri vatandaşları katıldı.VALİ YAYL VALİ YAYLA VALİ YAYLA1 VALİ YAYLA3 VALİ YAYLA4 VALİ YAYLA5 VALİ YAYLA6 VALİ YAYLA7 VALİ YAYLA8

Başa dön tuşu