SİNOP’TA BAYRAM

vatandaşlar Sinop’un Tangal köyünde, bayram namazı ve bayramlaşma sonrası kahvaltı yaptı.
Bayram renkli görüntülerle başladı.Tüm camiler bayram namazı nedeniyle dolup taştı.Bayram namazını Sinopluların büyük bölümü Anadolu’nun en eski camisi olan Alaaddin Camisinde kıldı.
Vatandaşlar bayram namazı ve bayramlaşma sonrası mezrlıklar ziyaret edildi.Tangal köyünde ise unutulan gelenekler canlandırıldı.Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlik kapsamında bayram namazı ve bayramlaşma ardından vatandaşlar toplu halde kahvaltı yaptı.
Köy Muhtarlığı ve vatandaşların birlikteliğinde muhtarlık binası önünde düzenlenen programa köy halkı ile gurbetten bayram tatili için memleketlerine gelen çok sayıda vatandaş katıldı.İmece usulü düzenlenen kahvaltıya vatandaşlar evlerinden getirdikleri yiyeceklerle de katkı sundu.
Oldukça hoş bir ortamın yaşandığı program, tam olarak bayramın ruhuna hitap etti. Etkinliğin bu yıl ilk kez düzenlenen Tangal köyü muhtarı Ömer Erdem, tüm köy halkına teşekkür etti. Ömer Erdem bayram namazı ardından kahvaltı programının geleneksel hale getirileceğini söyledi.vatandaslar_bayram_kahvaltisinda_bulustu_

Başa dön tuşu