SİNOP’TA BU GELİŞMELERDEN GERİ KALMADI!

Sinop Valisi hasan İpek 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile yayınladığı kutlama mesajında, Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli bir değişim ve dönüşüm yaşandığını ifade etti.
Vali İpek; “artık ülkemiz; hem yetişen sağlık elemanlarının nitelikleri, hem de sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesi bakımından dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır.Yatağa bağlı hastalarımız için sunulan evde bakım hizmetleri, hastanelerimizde merkezi randevu sistemine geçilmesi, aile hekimliği uygulamasının başlaması gibi hizmetlerle hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması sağlanmıştır. Yatak kapasitesi artırılan modern hastaneler, 112 Acil Sağlık istasyonları, aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri, yeni doğan üniteleri ile helikopter ve uçak ambulans gibi hizmetlerle yapısal anlamda büyük ilerlemeler kaydedilmiştir” dedi.
Vali İpek, Sinop’unda bu gelişmelerden geri kalmadığını ifade ettiği kutlama mesajında önemli bilgilerde verdi. Vali İpek mesajında; “İlimizde bu gelişmeden geri kalmamış, her geçen sene sağlık hizmetleri çıtasını yukarıya taşımıştır. İlimizde 2002 yılında 1140 olan sağlık personeli sayısı 2014 yılında 1902’ye yükseltilerek yaklaşık 1,7 kat arttırılmıştır. Birinci basamak sağlık hizmetlerinde 2017 yılı itibariyle 61 Aile Hekimi ile hizmet verilmektedir. Evde sağlık hizmetlerinde, bugüne kadar 3788 vatandaşımıza hizmet verilmiştir. Şuan bu hizmetten aktif olarak 900 vatandaşımız yararlanmaktadır.Sinop’un en ücra noktasına zamanında ve nitelikli sağlık hizmeti götürebilmek için, 16 adet 112 Acil Kurtarma İstasyonunda 35 ambulans görev yapmaktadır. Ayrıca ilimizde 13 UMKE gönüllüsü bulunmaktadır. İlimiz 2010 tarihinden beri helikopter ambulans hizmeti almaktadır” dedi.
2018 YILINA KADAR TAMAMLANACAK!
Vali İpek; 2003 yılından itibaren sağlık alanında 76 adet ( sağlık ocağı, verem savaş dispanseri, devlet hastanesi, sağlık evi, lojman, aile sağlığı merkezi ve lojman) yatırımın ile kazandırıldığına vurgu yaptığı mesajında; ile kazandırılan 5 adet yatırımın 2018 yılına kadar tamamlanacağını söyledi.
EN BÜYÜK PAY ONLARIN!
Vali İpek mesajında; tüm bu yatırımların ve hişzmetlerin ana ekseninde çalışan hekimelr ve sağlık personeli olduğunu vurguladığı mesajında;sinop valisi dedi.

Başa dön tuşu