ŞIRNAKLI GENÇLERDEN SİNOP’A ZİYARET

Kuzeyde kamp ateşi projesinin bu yıl ki misafirleri Şırnak’lı gençler oldu.İkincisi Düzenlenen proje kapsamında gelen Şırnaklı misafirler
Vali Hasan İpek tarafından karşılandı.Kuzey kamp projesine çerçevesinde Şırnak ilinden 41 öğrenci,sinop il ve ilçelerinden 25 öğrenci katılımıyla gerçekleşti.Kente gelen 41 Şırnaklı öğrenci, beş gün süreyle Akliman Koyu’nda oluşturulan kamp alanında konaklayacak ve şehrin tarihi ve turistlik mekanlarını gezme fırsatı bulacak.
Kuzeyde kamp ateşi projesi; doğayı seven, spora meraklı, şırnak’ta ve ilimizde yaşayan gençleri buluşturarak doğayı tanıma ve kaynaşma fırsatları oluşturmak, sportif eğitim ve güncel konular, sosyal ve kültürel faaliyetler yapılarak gençler arasındaki diyaloğu artırmak ve Şırnak ve Sinop’lu gençlerimizi kardeşlik kampında buluşturmak amacıyla planlandı.
Ayrıca yürütülen proje çerçevesinde gelen 41 Şırnaklı öğrenci,İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile de bir araya gelen öğrenciler,Şehit Önder Güzel Konferans Salonunda Toplum Destekli Polislik Şubesince düzenlenen “Madde Kullanımı ve Bağımlılığı” konulu seminere katıldı.
Dağdeviren,Türkiye’nin, her bölgesinin, gençlerin verecekleri katkılarla güzelleşeceğini söyleyerek;bir yeri yaşanabilir hale getirmenin, insanların ellerinde olduğunu ifade etti.Sözlerine Şöyle devam etti:”Şunu emin olun ki bizim kalbimiz Türkiye’nin 81 ilinde hep beraber atıyor. O anlamda Şırnak’ın orada çekeceği bir sıkıntı Ankara’da, İstanbul’da da veya Antalya’da da hissedilir. Yine bizim burada yaşadığımız bir sıkıtıyı da sizler de orada hissediyorsunuzdur. Yani ülkemiz bir insan vücudu gibidir. Dik ve sağlık bir şekilde ayakta durabilmesi hepimizin iyi olmasına bağlı.Emin olun Sinoplular sizleri çok seviyor. Ben ve ailem gidip gördük. Oralara geldiğimiz de dünyanın en misafirperver insanlarıyla tanıştık. Biz aslında et ve tırnak gibi bölünmez ve ayrılmaz bir bütünüz, sizlerin orada tırnağınız acısa bizim burada kalbimiz burkuluyor. Bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.” dedi.  

Başa dön tuşu