TORPİLİN YOKSA, İÇİLEMEZ SUYA MAHKUMSUN!

“Bu su içilmez, kullanılmaz, bahçe dahi sulanmaz!” sözleri ile Ak Parti ilçe başkanı ve İl Genel Meclis üyesini vurdu.
Bağımsız Durağan İl Genel Meclis üyesi Mesut Çınalr Samsun Halk Sağlığı Laboratuvarından alınan analiz raporunu paylaşarak Ak Parti Durağan ilçe başkanı Ahmet Usta ve İl Genel Meclis üyesi Hamit Topcuoğlunu iki yıldır Cevizlibağ köyünün sondajını yaptırmamakla suçladı. Köyde yapılan içme suyu yeri tespitinde köyün üst tarafında Kuzguncuk olarak adlandırılan yerde, yeni sondaj yeri tespit edildiğini ifade eden Çınlar; “ Durağan Köylere Hizmet Götürme birliğinin ödeneklerini saltanat makamı döşemek için mobilya alımında kullanan, ikinci el araçlar alarak, bozulan ve kaza yapan araçların tamirinde israf eden, birliğin araçları ile gece gündüz demeden saltanat sürenler şimdi Cevizlibağ Köyünün içme suyu içilmez raporuna rağmen ödeneğimiz yok diyerek köylüden para toplamalarını talep etmişler. İçme suyunun olmadığı bir köy varken başka bir yere lüks harcama yapmak asla doğru değildir kabul edilemez. İçme suyu birinci önceliklidir. Durağan ilçesinde yapılan iş ve işlemler öncelik sırasına göre değil torpil sırasına göre yapılıyor.

Cevizlibağ köyü gibi bir çok köy cezalandırılıyor. Bu uygulama ve örnekler, Durağan’daki siyasetin çürümüşlüğünün ve adaletsizliğin tescilidir” ifadelerine yer verdi.
Çınlar; lüks ihtiyaçların öncelik olmaması gerektiğini ifade ettiği açıklamasında, “Cevizlibağ köyünde içme suyunda olduğu gibi, üç köye doğrudan, 10’dan fazla köye de alternatif yol olarak hizmet veren asfaltı yapılmış, Karataş ve Akpınar köy yolu resmi olarak trafiğe kapalı tutulmaktadır. Demirkaya mevkiindeki kayada herhangi bir çalışma üç yıldır yapılmadı, yapılmıyor!!! Ancak trafiğe resmen kapalı olan yoldan köylüler gelip geçiyor, devletin resmi araçları geçiyor, yetkililer sorumluluk almamak için yolu resmi olarak trafiğe kapalı tutuyor!!! Köylerde birinci öncelik içme suyu, ikinci öncelik yol olması gerekirken, lüks ihtiyaçlar birinci öncelik olmamalı !!!” dedi.
Durağan halkı ve köylülerinin devletin seslerini duyacakları günü beklediğini söyleyen Çınlar; “Çarpık siyasi hizmet anlayışının bitip, öncelik sıralamasına göre adil, verimli ve sağlıklı hizmetlerin yapılması ilçe halkımızın en büyük beklentisidir” diyerek, çarpık hizmet anlayışına dur diyecek sağ duyulu idarecileri göreve çağırdı.

Başa dön tuşu