ULAŞTIRMA BAKANI SİNOP’U ZİYARET ETTİ.

Sinop’ta bir dizi ziyaret ve bakanlığının devam eden incelemelerini tamamladıktan sonra Valilik Makamını ziyaret eden Bakan Aslan, Sinop Valiliğine gelişinde İl Protokolü tarafından karşılandı. Karşılama sonrası Bakan Ahmet Arslan tarafından Valilik Şeref defteri imzalandı.
Ziyarette Sinop Valisi Hasan İpek tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a Sinop’ta imal edilen Sinop’a özgü gemi maketi ve bıçak hediye edildi.
Bakan Ahmet Arslan, Valilik üst kat toplantı salonunda Sinop Valisi Hasan İpek’ten Sinop İlinin genel durumu hakkında brifing aldı.

Sinop’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu, 15 Temmuz şehidinin kabrini ziyaret etti.
Bakanlığın bu bölgede yapmış olduğu yatırımları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.Özellikle cümlemin başında şunu belirtmek isterim ki “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası özellikle onun yıl dönümü arefesinde bu haftayı şehitlerimizi anma şehitlikleri ziyaret ve değerlerimizi daha çok anlatmak bu hain darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak adına Sayın Cumhurbaşkanımızdan başlamak üzere hepimiz şehit kabirlerini ziyaret ederek Şehitlerimizi anarak 15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmayarak milletimizin millet olduğu şuuru unutturmayarak o gece meydanlara inip gösterdiği kahramanlığı gelecek nesillere hep hatırlatarak ama hainlere hiç bir zaman bos durmadıklarını her zaman hainlik yapabileceklerini önce unutmayıp sonra da unutturmayarak mücadelemize devam edeceğiz.Bütün bu hain darbe girişimlerine rağmen biz ülkenin her yerinde özellikle ülkenin ulaşılabilir erişilebilir adına projelerimizi hız kesmeden aksatmadan devam ettiriyoruz. Bu kapsamda Sinop Havalimanında da yeni bir terminal binası yapıyoruz.Terminal binamız artık kabül aşamasına geldi.Onu da yerinde inceledik. Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki bir önceki havalimanı terminalimiz 650 m2 iken, bugün 12.500 m2 kapalı alanı olan bir havalimanı terminalinden bahsediyoruz ve yılda 2 buçuk milyon yolcuya hizmet edebilecek bir havalimanı terminali inşaa ediyoruz. Ve onun dışında da gerek Ayancık’ta gerek Sinop’ta yaptığımız çalışmaları yerinde inceledik karayolu çalışmalarımızı denizcilik sektöründe barınaklar dahil iskeleler mahmuzlar, tahkimatlar onları yerinde inceledik, sayın valimizle sayın milletvekilimizle ve yereldeki bu işleri yapan arkadaşlarımızla belediye başkanlarımızla birlikte bütün bu çalışmaları yerinde inceledik yapmamız gerekenleri onlarla paylaştık onların beklentilerini yine aldık,ve inşallah günün sonunda da Sinop’un ulaşımı erişimi için yaptıklarımızın üzerine koyacağımız yeni projelerimizide birlikte paylaşmış olduk.dedi. Bakan “Onlarla birlikte inşallah biz Sinop’un Sinop’lunun geleceğini çok daha iyi yerlere taşımak adına ulaşılabilir erişilebilir yapmak adına bir çok projeyi istişare ettiğini”söyledi.BAK1 BAK2 BAK3 BAK4 BAKAN

Başa dön tuşu