ÜNİVERSİTEMİZ 10. KURULUŞ YIL DÖNNÜMÜNÜ GÖRKEMLİ ETKİNLİKLERLE KUTLADI.

ehriyle bütünleşme hedefiyle; bilim üreten, bölgesine katma değer sağlayan ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Üniversite, 10. Kuruluş Yıl dönümünü, düzenlediği görkemli etkinliklerle kutladı.

Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN’ın öncülüğünde Üniversite yönetimi, akademik ve idari kadrosu ile üniversite personelinin özverili çalışmalarıyla Sinop Şehrinin merkezinde düzenlenen ve her yaştan çok sayıda katılımcının ilgisiyle karşılaşan “Üniversitemiz 10. Kuruluş Yıl dönümü Etkinlikleri”, Mutlu Şehir Sinop’a yakışan içeriği ile göz doldurdu.85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa; Sinop Valisi Hasan İPEK, Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet TABAK ve Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, kurum amirleri, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, daire başkanları, akademik ve idari kadrosu, öğrenciler ve Sinoplu vatandaşlar katıldı.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yıl da Sinop Merkezde gerçekleştirilen “Üniversitemiz 10. Kuruluş Yıl dönümü Etkinlikleri”nin, Şehir-Üniversite bütünleşmesine önemli katkılar sağladığını belirterek, Üniversitenin şehriyle bütünleşme hedefini, hem kültürel, hem de bilimsel çalışmalar ile sürdürdüğünü ifade etti.Programda Üniversite tarafından öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediye takdiminde bulunan Sinop Valisi Hasan İPEK ise, Üniversitenin 10. Kuruluş Yıl dönümünü kutladı.Sinop Üniversitesine ve ailesine başarılar diledi.Üniversite 10. Kuruluş Yıl dönümü etkinliği ilk olarak Düşünce Koçu ve Kişisel Gelişim Uzmanı Münir ARIKAN tarafından gerçekleştirilen söyleşi ile başladı.

Eğlenceli ve enerji dolu anlatımıyla büyük bir beğeni toplayan Münir ARIKAN, katılımcılara hayat hedefi ve kariyer planlamasının yanı sıra, örnek bir insan olmak ve sosyal sorumluluk gibi konularda önemli bilgiler verdi. Deneyimlerini paylaştı.Söyleşinin ardından Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN,  Düşünce Koçu ve Kişisel Gelişim Uzmanı Münir ARIKAN’a hediye takdiminde bulundu. Gerçekleştirilen 9. Spor Şenliği, Engelliler Haftası Kompozisyon Yarışması ve Sinop temalı fotoğraf yarışması ödül törenlerinin ardından sahneye gelen Mahşer-i Cümbüş tiyatro ekibi, performanslarıyla göz doldurdu.
Türkiye’de modern doğaçlama tiyatroyu başarıyla sahneleyen ve seyircileri oyuna dâhil ederek eğlenceli bir gösteri sunan Mahşer-i Cümbüş, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.Gösterinin ardından RektörProf. Dr. Nihat DALGIN tarafından Mahşer-i Cümbüş tiyatro ekibine çiçek takdim edildi.
Üniversitemiz 10. Kuruluş Yıl dönümünü Programı, birbirinden renkli ve eğlenceli içeriği ile hafızalara kazındı.10 yıl 1 10 yıl 2 10 yıl 3 10 yıl 4 10 yıl 10

 

Başa dön tuşu