VALİ HASAN İPEK ANADOLU YILDIZLARI LİGİ(ANALİG) YÜZME YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI.

Sinop Valisi Hasan İpek, 04-05 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılan ve İlimiz Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen Anadolu Yıldızları Ligi(ANALİG)Yüzme Yarışmaları ödül törenine katıldı.
İlimiz Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen Anadolu Yıldızları Ligi(ANALİG)Yüzme Yarışmaları ödül törenine katılan Vali Hasan İpek, Sporun ve sporcuların her zaman yanında olduğunu dile getirerek yarışmalara katılan Bütün sporcu ve Antrenörlere başarılar diledi.
10 ilden 371 sporcu 34 Antrenör ve 17 İdarecinin katıldığı (ANALİG)Yüzme Yarışmalarına diğer İllerden gelen Sporcu ve Antrenörlerle de yakinen ilgilenen Vali Hasan İpek, Sporcu ve Antrenörlerle bir süre sohbet etti, hatıra fotğrafı çektirdi.Sporun tabana yaygınlaştırılması, Kulüplere ve Milli Takımlara alt yapı oluşturulması, amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından itibaren uygulamaya koyulan Anadolu Yıldızlar Ligi Müsabakaları ( ANALİG ) 2016-2017 faaliyet yılı kapsamında düzenlenen Yüzme Grup Müsabakaları İlimizde gerçekleştirildi.
10 İlden (Amasya – Bartın – Bolu – Çorum – Düzce – Kastamonu – Karabük –Samsun – Sinop – Zonguldak ) Kız / Erkek 371 Sporcu, 36 Hakem, 34 Antrenör, 20 İdarecinin katılımı ile gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi ( ANALİG ) 03.02.2017 Cuma günü Sporcu Kamp Eğitim Merkezinde yapılan Teknik Toplantı ile start aldı.
Müsabakalar 04.02.2017 Cumartesi günü Saat 10.00 ‘ da Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda başladı.
Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Müsabakalarında Dereceye Giren İl Takım Sporcularına Madalya ve Başarı Belgelerini Sinop Valisi Hasan İPEK, Vali Yardımcısı İzzet ERCAN, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Şefaattin SERTEN, İl Emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım AÇIKBAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı Spor Eğitim Uzmanı Bülent ASLAN,Sinop Yüzme İl Temsilcisi Berna AK, Hakemler ve Antrenörler tarafından takdim edildi.
Sinop Valisi Hasan İPEK Ödül Törenin ardından Sporun ve sporcuların her zaman yanında olduğunu dile getirerek yarışmalara katılan Bütün sporcu ve Antrenörlere başarılar diledi.
Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup Müsabakalarında dereceye giren ilk 6 İl Takımı 11 – 12 Mart 2017 tarihinde Samsun ilinde gerçekleştirilecek olan yarı Final Müsabakalarına gitmeye hak kazandı.
Bayanlarda;
1 . Samsun İl Karması
2 . Bolu İl Karması
3 . Çorum İl Karması
4 . Kastamonu İl Karması
5 . Karabük İl Karması
6 . Bartın İl Karması
Erkeklerde;
1 . Samsun İl Karması
2 . Çorum İl Karması
3 . Bolu İl Karması
4 . Karabük İl Karması
5 . Amasya İl Karması
6 . Kastamonu İl Karması
Vali Hasan İpek, dereceye giren sporculara ödüllerini verdikten sonra yarışmaların gerçekleştiği Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda incelemelerde bulundu.
Anadolu Yıldızları Ligi(ANALİG)Yüzme Yarışmaları ödül törenine Vali Hasan İpek’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Klüp İdarecileri, Antrenörler ve Sporcular katıldı.analig vali 9

Başa dön tuşu