VALİ HASAN İPEK, DOĞAYA SÜLÜN BIRAKTI

Vali Hasan İpek, Sinop Orman ve Su işleri 10.Bölge Müdürlüğü’nce Sinop Bozburun Yaban Hayatı Geliştirme sahasında düzenlenen doğaya sülün bırakma etkinliğine katıldı.
İlimizde daha önceki yıllarda toplam 6.700 adet sülün salımı yapılmıştır. 2017 yılı
Doğaya Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Programı kapsamında Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonu’nda yetiştirilen 3000 adet Sülün, Bozburun Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda Vali Hasan İpek’in katılımıyla doğaya salındı.
Sülün Salımı Programın’a katılan ve ilk Sülün’ü doğaya salan Sinop Valisi Hasan İpek yaptığı açıklamada;”

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından güzel bir proje olarak Sinop’umuza 3 bin tane Sülün hediye edildi. Sinop gerçekten doğal hayatıyla Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri. Bizler Sinop’un doğasını korumak ve güzelleştirmek için Sinop Valiliği olarak ciddi çalışmalar yapıyoruz.”dedi.
Sinop Orman ve Su işleri 10.Bölge Müdürlüğü’nce Sinop Bozburun Yaban Hayatı Geliştirme sahasında düzenlenen doğaya sülün bırakma etkinliğine Vali Hasan İpek’in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mehmet Demircan, Kurum Müdürleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10.Bölge Müdürlüğü personeli katıldı.

   

Başa dön tuşu