VALİ HASAN İPEK, İLKÖĞRETİM HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI

Sinop’ta yeni yeni öğretim başlamsı üzerine Sinop Valisi Hasan İpek, Merkez Atatürk İlkokulunda gerçekleşen İlköğretim Haftası açılış programına katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan İlköğretim Haftası açılış programı öğrencilerin ilköğretimle ilgili şiirlerini okumaları ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.İl Milli Eğitim Mdürü Nevzat Türkkan, kent genelinde 31 bin 158 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi.Öğrencilerin eğitim hayatlarında veli, öğretmen ve okul iş birliğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Türkkan, 2 bin 382 öğretmenle yeni dönemde öğrencilere eğitim vereceklerini dile getirdi.Türkkan,Sinop’un eğitim alanında büyük yol kat eden illerin başında geldiğini belirterek, ailelerden çocuklarının eğitim süreçlerini mutlaka takip etmelerini istedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan’ın konuşmasının ardından 1. Sınıfa yeni başlayan öğrenciler, 4. Sınıf öğrencileri tarafından çiçeklerle karşılandı.
Programın sonunda Vali Hasan İpek, Atatürk İlkokulu 1/A sınıfına giderek eğitim öğretime yeni başlayan minik öğrencilerle sohbet etti. öğrencilere ders kitaplarını dağıttı.Vali İpek, son olarak Atatürk İlkokulu öğretmenler odasında öğretmenleri ziyaret etti.
Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali İpek, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı uğurlu ve verimli bir ders yılı olması dileklerini ileterek, çalışmalarında başarılar diledi.
Sinop Merkez Atatürk İlkokulunda düzenlenen İlköğretim Haftası açılış programına Vali Hasan İpek’in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, İl Emniyet Müdür V. Alpaslan Özdağlı, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenci ve veliler katıldı.     

Başa dön tuşu