VALİ HASAN İPEK, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMINA KATILDI

Sinop Valisi Hasan İpek, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Çok Amaçlı Salonunda Sarı Saltuk Anadolu Lisesi tarafından  hazırlanan  ‘’12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı” na katıldı.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Sarı Saltuk Anadolu Lisesi’nin Müdürü Ayhan Öztürk günün anlam ve önemini belirten  bir konuşma yaptı.
Sarı Saltuk Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Öztürk’ün günün anlam ve önemini belirten  konuşmasının akabinde, Sarı Saltuk Anadolu Lisesi 11/B Sınıfı öğrencisi Seda Bak, Mehmet Akif Ersoy’un ‘’Vahdet’’ adlı şiirini, 11/D Sınıfı öğrencisi Aleyna Durdu ‘’Bülbül’’ şiirini, 12/E Sınıfı Öğrencisi Gülten Yılmaz ise  ‘’Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak’’ adlı şiirini okudu.
Program son olarak  Sarı Saltuk Anadolu Lisesi öğrencilerinin Kurtuluş Savaşından bir kahramanlık hikayesini canlandırmalarının ardından sona erdi.
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Çok Amaçlı Salonunda Sarı Saltuk Anadolu Lisesi tarafından  hazırlanan  ‘’12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programına Vali Hasan İpek’in yanı sıra, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, İl Jandarma Komutanı J. Albay Şefaattin Serten, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mehmet Demircan, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve öğrenciler katıldı.İİİİİİİİP İİİİİİİİ İİİİİ İİİİ İİİ İİ İ
Başa dön tuşu