VALİ HASAN İPEK’TEN 15 TEMMUZ ETKİNLİĞİ

Vali Hasan İpek, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında toplantı gerçekleştirildi.
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sinop valisi Hasan İpek başkanlık etti.Toplantıya Vali Yardımcısı İzzet Ercan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şerafettin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Balfidan, İl Özel İdare Genel Sekreter V. Mehmet Demircan ve ilgili Kurum Müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda; 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”etkinlikleri kapsamında yapılacak olan faaliyetler ve programlar görüşüldü.Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
Daha sonrasında 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”etkinlikleri kapsamında şehitler için proram düzenlendi.
Düzenlenen programda Şehitlerimizin ruhlarına ithafen öğle Namazından önce Alaaddin Camiinde Ülkemizin birliği, dirliği ve beraberliği uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz ve 15 Temmuz şehitleri için Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim tilaveti okundu,dualar yapıldı.
Programa katılan vatandaşlara camii bahçesinde yemek ikram edildi.Yemek ikramı sırasında Vali Hasan İpek, vatandaşlarla selamlaştı, Şehit ve Gazi yakınlarıyla sohbet etti.
ProgramaVali Hasan İpek ve eşi Gülten İpek Hanımefendi’nin yanı sıra, AK Parti Sinop Millet vekili Nazım Maviş, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcıları İzzet Ercan, Mehmet Tanışır ve Savaş Ünlü, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şerafettin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, Kurum Müdürleri, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Özgen, Gaziler, Şehit ve Gazi Yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında
şehit olan Ömer Can Açıkgöz’ün mezarı ziyaret edildi.
Şehit olan Ömer Can Açıkgöz mezarının başında dualarla anıldı.
15 Temmuz Şehidi Ömer Can Açıkgöz’ün özgeçmişinin okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası dualarla yad edilen Şehit Ömer Can Açıkgözün Kabrine Vali Hasan İpek, AK Parti Sinop Millet Vekili Nazım Maviş ve Protokol üyeleri kırmızı karanfil bıraktılar.
Ardından Basın Mensuplarına açıklama yapan Vali İpek, “hain darbe girişiminin birinci yılında 15 Temmuz Haftasını, Darbeyi lanetleme haftası olarak ilan ettik. Sinopu’muzun gururu, 15 Temmuz şehidimiz sevgili Ömer Can Açıkgöz’ün mezarının başında bu etkinliklerimizi başlattık. Burada başlatmamızın asıl sebebi 1995 doğumlu gencimizi elinde silahı yokken skorsky helikopterden ateş ederek şehit ettiler. Bu gencimizi şehit eden hainler bu ülkenin vatandaşı değillerdir.Bu hainler şehidimize kıydılar.
Bir hafta boyunca Sinop’ta etkinliklerimizi sürdüreceğiz.15 temmuz gecesi yaşanan olaylarını anlatan sinevziyon gösterisini halkımıza sunacağız. Daha sonra ise nasip olursa İlimizde tüm camilerde selalar verilecek. Bu selaların peşinden de demokrasi nöbetimiz başlayacak. Ayrıca 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Can kardeşimiz adına 14 Temmuz günü Sinop’ta Hatıra ormanı açılışı yapacağız. ”dedi.
Vali Hasan İpek, programın ardından 15 Temmuz Şehidi Ömer Can Açıkgöz’ün babası Fahrettin Açıkgöz’ü telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletti. 15-temmuz-anma-etkinlikleri-basladi vali 15 tem 2 vali 15 tem vali 15 tem1 VALİ 15 TEMMUZ15-temmuz-sehidi-mezari-basinda-anildi- 15-temmuz-sehitleri-icin-mevlit-okutuldu-

Başa dön tuşu