VALİ İPEK KÖYLERDE DÜZENLENEN YAĞLI GÜREŞ ŞENLİKLERİNE KATILDI.

Sinop Valisi Hasan İpek, Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç ile birlikte Ayancık ve Erfelek İlçe Dernekleri tarafından Erfelek İlçesi Sarıboğa Köyünde Düzenlenen Yağlı Güreş ve Yayla şenliklerine katıldı.
Sarıboğa Köyü er meydanında düzenlenen yağlı güreşlerine katılan Vali Hasan İpek, güreşçileri ve vatandaşları tek tek selamladı.Selamlama sonrasında yaptığı konuşmasına dünyaca ünlü Deliormanlı Türk güreşçi Koca Yusuf’un şehit edilmesi olayını anlatarak başlayan Vali Hasan İpek, ‘’bu ülkede insanlar öyle merhametli öyle vatanperver ve öyle insanperverdir ki, Türkler olarak dünyanın en hümanist insanlarıyız. Bizler dünyanın her yerine yardım ederiz ama bu memlekete bu vatana sahip çıkmazsak bizlere sahip çıkacak dünyada hiç kimse yoktur. Bunun bilincini en güzel şekilde gösteren Koca Yusuf’un bu olayıdır. Sinop bu kadar güreşi severken bunuda bilmenizi istedim ve özellikle anlattım. Sinop’a en son şehidimiz Erfelek ilçemize gelmişti. Yine bayramın birinci günü Dikmen İlçe nüfusuna kayıtlı Üsteğmen Arif Kalafat kardeşimiz şehit oldu. Kendisi İstanbul’da defnedildi. Onun ve tüm şehitlerimizin Cenab-ı Allah bu Ramazan Bayramı hürmetine ruhlarını şad etsin ve hiç unutmayalım ki biz birlik ve beraberliğimizi korumadığımız sürece bize sahip çıkacak dünyada hiç kimse yoktur. Bunun içinde biz şehit olmakla gurur duyuyoruz memleketimize de sahip çıkarız. İşte Sarıboğa Köyündeki bu Derneklerin birleşmesi ve bu güreşlerin meydana gelmesi, bu birliktelikteliğin oluşması bunun en güzel göstergesidir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyerek Ramazan Bayramınızı kutluyorum” dedi.
Ayancık ve Erfelek İlçe Dernekleri tarafından Erfelek İlçesi Sarıboğa Köyünde Düzenlenen Yağlı Güreş ve Yayla şenliklerine Vali Hasan İpek’in yanı sıra, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, İl Jandarma Komutanı J.Albay Şefaattin Serten, Erfelek Kaymakamı Murat Mete, Ayancık Kaymakamı Çağlayan Kaya, Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Köy Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Esenler Sinoplular Derneği’nin düzenlemiş olduğu Çakıldak Köyü güreşlerine Vali İpek’te katıldı.
Çakıldak Köyü er meydanında düzenlenen güreşlere katılan Vali Hasan İpek, güreşçileri ve vatandaşları tek tek selamladı.
Esenler Sinoplular Derneğinin düzenlemiş olduğu Çakıldak köyü güreşlerine Vali Hasan İpek’in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şefaattin Serten, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, çevre köyü muhtarları ve vatandaşlar katıldı.VALİ GÜREŞ 5 vali güreş çakıldak 1 vali güreş çakıldak 2 vali güreş çakıldak vali güreş çakıldak3 vali güreş çakıldak4 VALİ GÜREŞ VALİ GÜREŞ1 VALİ GÜREŞ3 vali vat.

Başa dön tuşu