VALİ YARDIMCISI MEHMET TANIŞIR’IN BAŞKANLIĞINDA TAŞKIN RİSKİ TAŞIYAN AKARSULARDA YAPILACAK ÇALIŞMALARLA İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

Sinop İlinde, ani kar erimeleri kaynaklı taşkın riski taşıyan akarsularda yapılacak çalışmalarla ilgili komisyon toplantısı Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır başkanlığında yapıldı.
Valilik toplantı salonunda Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, DSİ 74. Şube Müdürü M. Lütfü Doğan, ilgili kurum temsilcileri, İlçe Kaymakamlıkları ve İlçe belediye başkanlıklarının temsilcileri hazır bulundu.
Toplantıda, ani kar erimeleri kaynaklı taşkın riski taşıyan akarsularda yapılacak çalışmalarla ilgili, dere ve çay yataklarının menbadan mansaba kadar komisyon vasıtasıyla kesintisiz gezilmesi, söz konusu akarsularda kritik menfez, köprü ve kesitlerin tek tek tespit edilerek memba-mansap şartlarının gözden geçirilmesi, tespit yapılan dere ve çay yataklarında taşkın sınırlarının belirlenmesinin DSİ Genel Müdürlüğü’nden talep edilmesi, taşkın riski taşıyan tüm unsurların öncelikli olarak DSİ 74. Şube Müdürlüğü’nün makina imkanlarıyla ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaların acil olarak başlatılması konuları görüşülerek karara bağlandı.
66397-o

Başa dön tuşu