VERGİ BORCUNDA SON TARİH BELİRLENDİ.

ergi Borcunda Son Tarih 31 Mayıs Sosyal Güvenlik Kurumunu (SGK) Sinop İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez, SGK vergi borcu bulunup ödeme taahhüdünde bulunan ancak ödeme yapamayan işverenlere çağrıda bulundu. Ürkmez; “İşverenlerimize 31 Mayıs tarihine kadar, vergi borçlarının ilk taksit veya eğer peşin ödüyorsa da tamamını 31 Mayıs’a kadar ödeyip bu taksitlendirmeden yaralanmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumunu (SGK) Sinop İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez, Soysal Güvenlik Haftası kapsamında basın toplantısı düzenledi. İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda basın mensupları ile bir araya gelen SGK Sinop İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez, kurum faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

En önemli gündem maddeleri arasında SGK borç ertelemelerinin olduğunun altını çizen SGK Sinop İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez, SGK vergi borcu bulunup da ödeme taahhüdünde bulunmuş ancak ödemelerini yapamamış işverenlere çağrıda bulundu. Ürkmez; “Benim en önemli hatırlatmak istediğim nokta borç erteleme. Özellikle, Mayıs ayı sonuna kadar bize müracaat etmiş, gerek tek seferde gerekse taksitli şekilde ödeme taahhüdü ile bize başvurmuş, fakat ilk taksitini veya tamamını 31 Mayıs’a kadar ödeyememiş işverenlerimize sizin vasıtanızla çağrıda bulunmak istiyorum. 31 Mayıs tarihine kadar, özellikle bu ilk taksit veya eğer peşin ödüyorsa da tamamını 31 Mayıs’a kadar ödeyip bu taksitlendirmeden yaralanmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

VERGİ BORCU

 

Başa dön tuşu