YÖRESEL ÜRÜNLER FESTİVALİ AÇILDI.

Sinop’ta, 40 ilden gelen yöresel lezzetleri bir arada buluşturan “Yöresel Ürünler Festivali”nin açılışı yapıldı. Festivalin açılış kurdelesini Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül kesti.
Kurdele kesimi sonrasında açıklama yapan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, “27 Nisan-07Mayıs tarihleri arasında 10 günlük sürede devam edecek olan Yöresel Ürünler Festivali Sinoplulara değişik lezzetleri sunacak.Ergül; “Bizler Sinop’un bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmasından son derece mutluluk duyuyoruz. İnşallah önümüzdeki senelerde bu festivallerin devamı gelir” dedi.Peynirden, baharat çeşitlerine, sucuktan, pastırmaya, çörek otu yağından, künefesine kadar çeşitli ürünlerin satışını yapan festival tadımlık ürünleri ile de dikkat çekiyor.Türkiye’nin bir çok yöresinden ürünlerin yer aldığı festival Sinop Aşıklar Caddesi’nde 27 Nisan-07 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.
Sinopluların büyük ilgisiyle karşılaşan festivalde yaklaşık 40 ilden gelen yöresel lezzetler satışına sunuldu. İskele Meydanı, Tarihi Sinop Kalesi altında 28 Nisan tarihinde açılışı yapılan festival, 07 Mayıs Pazar gününe kadar Sinopluları ağırlayacak. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden farklı lezzetleri Sinopluların ayağına getiren festivale akın eden Sinoplular, çeşitli süt ürünlerinden, baharat çeşitlerine, sucuk çeşitlerinden ve pastırmaya, bal ve reçelden, organik zeytin yağlarına, künefe başta olmak üzere tüm tatlı çeşitlerinden, bitkisel ürünlere bir çok yöresel çeşide ulaşabiliyor. Ayrıca künefe gibi bazı ürünlerin hazırlanışı sırasında, görsel bir şov ortaya çıkıyor. 1. Sinop Yöresel Ürünler Festivalinde ayrıca bazı tadımlık ürünlerde ücretsiz olarak ikram ediliyor.

yöresel festival

sinop-ta-yoresel-urunler-festivali-basladi-9554991_o

Başa dön tuşu