TOPÇU GÜVEN TAZELEDİ, EKER, İKTİDARI ELEŞTİRDİ!

Durağan Esnaf ve Sanatkarlar odasının olağan genel kurulunda Necati Topçu güven tazeledi. 2 adayın yarıştığı genel kurula 256 üye katılırken, 2 oyun geçersiz sayıldığı kongrede Necati Topçu 152, Adem Pekmez 102 oy aldı. Genel kurula Sinop Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yüksel, Sinop Esnaf ve sanatkarlar odası Başkanı Haydar Gündoğdu, Boyabat Şoförler ve otomobilciler odası başkanı İrfan Erbaş katılırken Durağan’dan tek siyasi parti temsilcisi CHP ilçe başkanı Mustafa Eker ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
BELEDİYE BAŞKANI YOK, İKTİDAR YOK!
Genel kurulda bir konuşma yapan CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker, Belediye başkanı ve iktidar temsilcisinin kongreye katılmamasını eleştirdi. Eker; “ Bu gün burada Durağan’ın en büyük
sivili kuruluşunun genel kurulu yapılıyor. Ben bu genel kurula daha çok büyük ilginin olmasını,sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin,yerel yöneticilerin burada olmasını isterdim. Çünkü Esnaflarımızın çok ciddi sorunları var ve bu sorunların gündeme geldiği yer bu mekanlardır.Bu İlgisizlik, dikkatsizlik Durağan’ı her geçen gün göç ettirmeye bitirmeye doğru gidiyor. Burada İktidar temsilcileri, belediye başkanı yok. Burada olup sorunlarını dinleselerdi, söz alsalardı” diyerek gelmemelerini eleştirdi.

1 TL.LİK DOSYA İÇİN DURAĞAN BOYABAT’A GİDİYOR..
Eker, Durağan ilçe emniyetinde trafik tescilin açılmasına karşılık plaka basımı olmadığı için dosya almaya Boyabat’a gidildiğine vurgu yaparak; “ Durağan’da Bir Tl.lik plaka dosyası için insanlarımız Boyabata’gidiyor. Bunun İçin gerekli yazışmalar yapıldı. Ama bu güne kadar bunun için sonuç alınmadı .Bakanlık Durağan’ın bu haklı talebini reddetti. Plaka basımını almak için Durağanlılar olarak mücadele etmeliyiz. Ben CHP ilçe başkanlığı ve Basın olarak sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Durağan hepimizin ve hep birlikte yaşıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu