Ölçü ve Ölçü Aleti Kullanıcıların DİKKATİNE!

Sinop Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü geçtiğimiz Şubat ayı sonunda resmi gazetede yayımlanan ölçü ve ölçü aleti muafiyeti hakkında halkı bilgilendire amacı ile hatırlatmada bulundu.
Alınan karar şu şekildeydi; “28/02/2019 tarihli ve 30700 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla,3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa geçici muafiyet maddesi eklenmiştir.
Bu muafiyet ile 1/12/2018 tarihinden önce damgası kopmuş bozulmuş, damga süresi geçmiş olduğu

için cezai duruma düşmüş ölçü aletlerinin kullanıcıları, 28/02/2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde ölçü aleti türüne göre ilgili il müdürlüklerine ya da yetkili muayene servislerine periyodik muayene başvurusunda bulunmaları halinde ,söz konusu fiilden dolayı herhangi bir idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgasını yaptırarak ölçü aletini kullanabileceklerdir.
İlgililere önemle duyrulur.”
Sinop Sanayi ve Teknoloji İl Müdürüğü verilen sürenin bitimine az bir zaman kaldığını ve vatandaşların verilen sürede gerekli işlemleri yaptırmaları gerektiğini aksi taktirde cezai işlemle karşı karşıya kalacağını belirtti.TERAZÄ° ile ilgili görsel sonucu

Başa dön tuşu