YİĞİT GÜVEN TAZELEDİ!

Durağan Toprak Su Kooperatifinin olağan genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan M. Ali YİĞİT güven tazeledi. Yiğit yaptığı açıklamada kongrenin üyelerine ve Durağanlı hemşehrilerine hayırlı olmasını dileyerek; “bu yıl çeltik üreticimiz girdi maliyetlerinin artması ve tarlalarda baş gösteren ot nedeni ile oldukça zor bir dönem yaşamaktadır. Ara kanalların yapılması gerekmektedir. Bunun içinde kooperatifimizin bir bütçe oluşturması gerekiyor. Bütçe yaptığımızda ise bütçe maliyetinin altına kooperatif üyelerimizi sokmuş oluyoruz. Bu şartlar altında üyelerimizin oluşturulacak bütçe maliyetinin altından kalkması mümkün görülmüyor. Süreci ekonomik olarak üyelerimizin rahatlayacağı bir döneme erteledik. Zaten toplulaştırma nedei ile geciken tapulama ve söz verilen kanalların yapılması halinde bu yönde bir bütçeye de ihtiyaç kalmayacaktır” dedi.
Yiğit; “üyelerimizin menfaatlerini, ekonomik koşulları dikkate alarak en iyi şekilde korumaya, onları temsil etmeye çaba sarf ediyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Tarlalarda zor koşullarda otla ve diğer girdi maliyetleri mücadele eden üreticimiz, üyemizin bu yıl verim ve rekolte sorunu yaşayacak gibi görülmektedir. Bu koşulları ve artam maliyetleri dikkate aldığımızda üyelerimizin üreticimizi ekonomik açıdan zor bir hasat sezonu ve süreç beklemektedir” dedi.
Tek liste ile gidilen genel kurulda yönetim ve denetim şu isimlerden oluştu; YÖNETİM KURULU (ASİL) 1- Mehmet Ali YİĞİT, 2- Cemal KAHRAMAN, YÖNETİM KURULU (YEDEK) 1- Erol ALTAY, 2- Mustafa GÖKÇEBAŞ, DENETİM KURULU (ASİL) 1- Hüseyin ÇÖRDÜK, 2- Cafer ÇETİN, 3- Mehmet Ali ERDAL, DENETİM KURULU (YEDEK)1- Basri Mutlu AKBEY, 2- Arif YILIN, 3- Adil UYSAL

Başa dön tuşu