ALİ BABACAN SİNOP’A GELİYOR

Deva partisi  Sinop İl Başkanı Birhan Yalçın Genel Başkan  Ali Babacan’ın 1. Olağan il kongresine katılmak üzere   Sinop’a geleceğini duyurdu.

 

(DEVA) Demokrasi ve Atılım Partisi Sinop İl Başkanı Birhan Yalçın basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sakarya Caddesi üzerindeki parti binasında gerçekleşen basın toplantısında İl Başkanı Birhan Yalçın 21 Kasım cumartesi günü gerçekleştirecekleri 1. Olağan il kongresine katılmak üzere Genel Başkan Ali Babacan’ın Sinop’a geleceğini duyurdu.

 

DEVA partisi Genel Başkanı  Ali Babacan’ın  Sinop programı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yalçın :” Partimizin çok değerli Genel Başkanı Sayın Ali Babacan Sinop İl Kongremiz nedeni ile, İlimizi onurlandıracak, bizlerle ve Sinoplularla bir araya geleceklerdir. Bu konuda hazırlanmış bulunan programımızı da, siz değerli basın mensuplarının aracılığı ile tüm Sinoplu vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum. Programımıza göre, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ve beraberindekiler, 21 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 16.00’ da Küçük sanayi Çarşısı karşısı Opet İstasyonu mevkiinde karşılanacak, buradan İl Kongremiz için Sinop Kültür Merkezine geçilecektir. Saat 18. 00 itibariyle Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan Kaleyazısı Mahallesi, Sakarya Caddesi başından itibaren esnaf ziyaretlerinde bulunacak, Alaaddin Camii karşısında bulunan DEVA Partisi Sinop İl Başkanlığı binamızın da, Sayın Genel Başkanımız tarafından açılışı yapılacaktır. Parti Binamızın açılışından sonra Sakarya caddesi, Atatürk Caddesi ve Tersane mıntıkalarında esnaf ve halkımız ile görüşmelerini sürdürecek olan, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan Saat 19.oo da Balıkçı Parkında Meslek Odaları, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ve basınımızla bir araya gelerek, İlimizin sorunları ve çözüm yollarına ilişkin sohbet toplantısına katılacaklardır.” Dedi

 

HER DERDİN BİR DEVASI MUTLAKA VARDIR.

Başkan Yalçın konuşmalarını şöyle sürdürdü: ”Ülkemiz çok zor bir süreçten geçmektedir. İçeride yaşanan derin ekonomik sıkıntılar, demokrasimizin aldığı yaralar, düşünce özgürlüğü ve basın özgürlüğünde korku ikliminin hüküm sürmesi, Hukukun yerle bir oluşu, işsizliğin giderek artan bir grafik çizmesi, umudun yerini umutsuzluğun alması, Uluslararası ilişkilerde yaşanan açmazlar, maalesef bugünümüzü ilgilendirdiği gibi geleceğimizi de ilgilendirmektedir.

Ülke genelindeki sorunlarımızın, belki, daha çoğu maalesef ilimiz genelinde de hüküm sürmekte, başta esnafımız ve iş çevrelerimiz olmak üzere, her alanda ekonomik sıkıntılar ilimizde de had safhalara ulaşmaktadır. İşsizlik ise İlimizde maalesef, Türkiye ortalamalarının üzerinde seyretmekte, buna bağlı göç hareketliliği giderek ivme kazanmaktadır.

Tüm bunlara rağmen, gerek ülkemiz ve gerekse Sinop’umuz adına, umutsuzluğa yer yoktur. Her derdin bir Devası mutlaka vardır.Bu bağlamda, Türkiye’nin DEVA’sı Hazır, Sinop’un DEVA’sı hazırdır.” dedi

Başa dön tuşu