Cumhurbaşkanı Açıkladı!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs salgınına ilişkin açıklama yaptı. 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta başlatacağımız araç giriş çıkışlarına 15 gün süre ara verildiğini açıklayan Erdoğan, “20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı getiriyoruz” dedi.

 

3 Nisan 2020  gece 24.00,den itibaren, 20 yaş altı vatandaşlar, 60 yaş üstü ve Kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. Market, Pazar, Fabrika gibi toplu halde bulunan yerlerde mutlaka Maske kullanılacak.Sokakta ve işyerlerinde Sosyal Yaşam Mesafesi en az 3 metre olacak şekilde olacak. Cumhurbaşkanımızın en son açıkladığı kararlara göre, uymayanlara ağır para cezası uygulanacak ve adli İşlem yapılacak.

 

ALINAN TEDBİRLER

Salgınla ilgili mücadelede attığımız adımlara bu gece yenisi geliyor. Ülkemizin 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak’ı araç giriş çıkışlarına kapatıyoruz. 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta başlatacağımız araç giriş çıkışlarına 15 gün süreyle ara verildi.

Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz

Pazar yerleri ve marketler gibi tüm toplu alanlarda herkesin maske takması zorunlu hale getirilecek. Tüm kamu alanlarında sosyal mesafeye dikkat edilece

Başa dön tuşu