Sinop’ta 46 Hekim Hasta Kabulüne Başladı / 16 Hekim Daha Atandı

46 Hekim Hasta Kabulüne Başladı

Sağlık alanında hizmet kapasitesini her geçen gün genişleten Sinop’a Sağlık Bakanlığı tarafından 94. dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü( DHY) kurası ile 46 hekim ataması gerçekleştirilmiş ve göreve başlamak için hekimlere verilen yasal süre içerisinde halkımıza hizmet için hasta kabulüne başlandı.

16 Hekim Daha Atandı

23 Ekim tarihinde 95.Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü( DHY) kurası açıklandı. Bakanlığımızca gerçekleştirilen bu atamada ise ilimize yine ihtiyacımız olan önemli uzmanlık branşlarında hekimlerimiz atandı. Bakanlığımızca yapılan duyuruda il merkezimizde hizmet veren ve A2 rol gurubuna yükseltilen, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi ve tüm ilçelerimize 16 hekim ataması daha gerçekleştirildi. Böylece son iki Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası sonunda toplamda 62 hekim ataması gerçekleşmiş oldu. Bundan sonra ki süreçlerde yine açıktan atama, kurum içi ve devlet hizmet yükümlülüğü atamalarında ilimizin ihtiyacı olan branşlar da hekim atamaları devam edecektir.

 

İlimizin ihtiyaçları dahilin de gerçekleştirilen atamada 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Nöroloji Uzmanı, 1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, 1 Genel Cerrahi, 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Adli Tıp Uzmanı, 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, 7 Pratisyen hekim bakanlığımızca belirlelel yasal süre içerisinde göreve başlayarak hasta kabulüne başlanacaktır.

 

 

Başa dön tuşu