1. ve 12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ, HAYDİ
    “GELECEĞİNİZ GELECEĞİMİZ” OLSUN

Durağan Kaymakamlığı tarafından “Geleceğiniz Geleceğimiz Projesi” başlatıldı. 1 Mart’ta açılacak olan 8. Ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Durağan İlçe Kaymakamlığı koordinasyonunda Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Durağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle sınavlara hazırlayacak proje hayata sokuluyor. Durağan Kaymakamlığı sitesinden ve sosyal medya hesabından yapılan açıklama da; “Sınava girecek olan 8.sınıf ve 12. sınıf öğrencilerimize uzaktan eğitim sürecinde destek sağlamak, öğrencilerimizi en iyi şekilde sınavlara hazırlamak adına “Geleceğiniz Geleceğimiz Projesi”, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren sivil toplum kuruluşlarının da desteğiyle hayat buluyor. Bu büyük projede hedeflenen özellikle Covid-19 nedeniyle gerek yüz yüze eğitime ara verilmesi gerekse uzaktan eğitim sebebiyle öğrencilerimizde oluşan öğrenme eksikliklerinin giderilmesi, aynı zamanda dezavantajlı durumda olan öğrencilerimize maddi anlamda da eğitim materyali ve deneme sınavı desteği sağlayarak fırsat eşitliği oluşturup sınava en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır” denildi.
12. Sınıftan sınava giren ve dereceye giren öğrencilere ödül verileceğinin de altı çizilen proje ile; “1 Mart 2021 tarihinde başlayıp, Mayıs ayı sonuna kadar deneme sınavları (Mart ayında 2 deneme sınavı sonraki aylarda 1’er deneme sınavı) ve eğitim materyali desteği ile devam edecek olan ‘’Geleceğiniz Geleceğimiz Projesi” kapsamında, öğrencilerimizin motivasyonu ve başarısını arttırmak amacıyla LGS ‘ye hazırlanan 8.sınıf öğrencilerimizden ve TYT’ye hazırlanan 12.sınıf öğrencilerimizden yapılan deneme sınavları sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz çeşitli ödül ve hediyelerle ödüllendirilecektir. Ayrıca Proje faaliyetleri kapsamında Mayıs ayı sonunda yapılacak son İlçe geneli deneme sınavı sonucunda 8.sınıf öğrencilerimizden ve 12.sınıf öğrencilerimizden dereceye giren öğrencilerimize ayrı ayrı; Birinciye çeyrek altın, İkinciye gram altın, Üçüncüye 0,5 gram altın hediye edilecektir” ifadelerine yer verildi.
“Geleceğiniz Geleceğimiz Projesi” kapsamında yapılan tüm deneme sınavları ve motive amaçlı ödüller sonrasında 06.06.2021 tarihinde yapılacak Liselere Geçiş Sınavında (LGS) %3’lük dilime giren öğrencilerimiz ile 19.06.2021 tarihinde yapılacak olan Temel yeterlilik Sınavında (TYT) %3 lük dileme giren öğrencilerimiz, Kaymakamlığımız tarafından ayrıca büyük ödülle ödüllendirilecği ifade edildi..
Açıklama da; “Projemiz kapsamında Durağanlı olup da İlçemiz dışında çeşitli Fen Liseleri ve Proje Okullarda okumakta olan 12. Sınıf öğrencilerimize de sınavlar ulaştırılacak olup, kendileriyle ilgili sadece analiz ve takipler yapılacaktır. Bu öğrencilerimiz yukarıdaki ödüllendirme süreçlerine dahil edilmeyecek olup, TYT ve AYT sonunda gösterecekleri başarıya göre ayrı bir program dahilinde değerlendirileceklerdir” denilerek ilçe dışındaki öğrencilere de çağrı yapıldı

Başa dön tuşu