Adalet bugün tecelli etmeyecekse neden var?

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Antalyanın
Finike ilçesinde 7 ve 10 yaşlarında iki kardeşin cinsel istismara uğramasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan anne ve üvey babanın yapılan üçüncü duruşmada serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Karadeniz; ‘‘Adalet bugün tecelli etmeyecekse neden var?’’ dedi.
Sosyal medyada da Elmalı Davası adıyla gündem olan milyonlarca vatandaşın tepkisine yol açan olay giderek büyüyor. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de yazılı açıklamalarda bulunarak tepki gösterdi. Karadeniz açıklamasında ; ‘‘Finike’de küçücük yavrularımıza iki kardeşe cinsel istismarda bulunuluyor. Olayla ilgili anne ve üvey baba alınıyor. Adli Tıp kayıtlarında bile istismarın olduğu sabit görülürken nasıl oluyorsa, nasıl bir akıl tutulması yaşanıyorsa üçüncü
duruşmada tahliye ediliyor. Bu yavrularımızın yaşadığı travmayı nasıl görmezden gelebiliyorsunuz? Bu iki kardeşin yarınlarını nasıl karartıyorsunuz? Adalet bugün tecelli etmeyecekse neden var? Muhataplarına soruyorum adalet var mı ? Bu yavrularımızın yanında olacağız, onların gür çıkan sesi olacağız. Sorumluların en ağır cezalara çarptırılması için mücadele edeceğiz’’ cümlelerine yer verdi.

Başa dön tuşu