AFETTE AFAD ARANMAYACAKSA NE ZAMAN ARANACAK?

CHP Ayancık İl Genel Meclis üyesi, Ozan SARISOY KRT televizyonuna yaptığı açıklama da AFAD iL müdürüne çok sert eleştiriler yöneltti.

Sarısoy Sinop AFAD İl Müdürünün telefonlarının verilmesinden rahatsızlık duyduğunu dile getirdiği konuşmasında; “ afetzedeler bize ulaşıyor. Bizde AFAD il Müdürünün telefonu veriyoruz. Ama afetzede insanların olduğu afed bölgesinde telefonunu açmayan ben değilim diyen bir AFAD müdürü ile karşı karşıyayız” diyerek isyan etti.
Sarısoy; AFAD il müdürünün telefonlarının afetzedelere verilmesinden rahatsızlık duyması üzerine kendilerine tavır takındığını iddia ederek, AFAD müdürünün telefonlarını Sinop valisi ve İçişleri Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy’un bilgisi dahilinde verdiğini belirttiği açıklamasında “Sinop AFAD il müdürü afetzedelerin telefonlarını açmıyor açarsa da yanlış aradınız . Beni bir daha aramayın veya kaymakamlığa dilekçe vermeniz gerekiyor” dediğini belirterek “böyle bir dönemde AFAD aranmayacaksa kim aranacak?”diye sordu.

BİNALİ YILDIRIM’A TEŞEKKÜR ETTİ..

Eylül Ayı İl genel meclisi toplantısında selin olduğu gün yaşananları anlatan Sarısoy Eski ulaştırma bakanı Binali Yıldırım’a da teşekkür etti. Sarısoy meclis konuşmasında; afetin ilk gününden itibaren devletin tüm kurum ve kuruluşları ile bölgede bulunduğunu belirterek devletin gücünü hissettiklerini söyledi. Afet bölgesinde bulunan tüm belediyeler ile kurum ve kuruluşlara da şükranlarını sunan Ozan Sarısoy, afetin ilk saatlerinde ulaştığı Binali Yıldırım’ın bölgeye 15 dakika gibi bir kısa sürede helikopter gönderdiğini belirterek, bu noktada ilçe halkı adına Yıldırım’a da teşekkür etti.

SEL ANI ÇOK KORKUNÇTU

Sel anında Ayancıklıların çok korktuğunu belirten Ozan Sarısoy; “Ayancık’ta yaşayan biri olarak o anlarda ölümü hissettik. Çok korkunçtu. Sesi bile insanı ürkütüyordu. Herkes elinden geleni yaptı. Devletin varlığını bizzat hissettik. Herkes canla başla çalıştı. Ölenlere rahmet diliyorum. Hala 6 kaybımız var. İnşallah en kısa zamanda onlarda bulunur. Bu dönemde bizlere yardımcı olan siyasi parti ayırmaksızın sayın genel başkanlara, bakanlara, milletvekillerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, jandarmaya, emniyete, STK’lara, işadamlarına, belediyelere ve yardımsever vatandaşlarımıza Ayancıklılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

HELİKOPTERLER GELMESE CAN KAYBI DAHA FAZLA OLURDU

Helikopterler sayesinde daha fazla can kaybının önüne geçildiğini dile getiren Sarısoy, “Sabahın ilk saatlerinde Babaçay’da çatıda bekleyen insanlar feryat figan ederken, sayın Binali Yıldırım’a ulaştım. Binali beyle görüştük, bölgenin görüntü ve fotoğraflarını attım kendisine. Birazda beni teselli etmeye çalıştı, ‘panik yapma 15 dakika sonra helikopterler orada’ dedi. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. 15 dakika gibi kısa bir sürede helikopterler geldi. Eğer helikopterler gelmemiş olsa, can kaybı gerçekten çok yüksek olurdu” dedi.

Başa dön tuşu