AKP’Lİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİ DE KİMDİ? SOSYAL MEDYA DA BAŞLAYAN TARTIŞMA KILIÇASLAN’IN AÇIKLAMASI İLE SON BULDU…

Geçtiğimiz hafta Durağan ilçesinde sosyal medyada başlayan bir tartışma gündem oldu. Belediye de çalışan sözleşmeli bir personelin görevden el çektirilmesi ile başlayan tartışmalı süreç Ak Parti üst düzey ilçe yöneticisi unvanı ile sosyal medyada gazeteciye yapılan 2 açıklama CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa EKER’in tepkisini çekti. Belediyede bir işçinin görevden el çektirilmesinin ya da işe alınacak kişinin, belediye çalışmalarının Ak Parti ilçe binasında yapıldığı izleniminin verilmesinin doğru olmadığını çok sert sözlerle dile getiren Eker açıklamasında ‘VAH ZAVALLI DURAĞAN’IM…’ diyerek “Belediye AKP oldu. AKP ilçe teşkilatından yönetiliyor devlet ayağa düştü. Başkan, belediye meclisi sorumlu değil dediğimde kimse inanmamıştı. Sağ olsunlar doğrulamışlar.. Belediyedeki kararlar belediye meclisinde ya da başkanda değil. AKP ilçe teşkilatında.. Belediye adına açıklamayı AKP ilçe başkanı bile değil! artık yönetim kurulu üyeleri yapıyor..” sözleri ile tepki göstermişti. Eker ‘Yıllarca beceriksiz siyaset yüzünden Boyabat’ı bahane ettiler şimdi de çalışanları.. Yönetemiyorsunuz’ Cümleleri ile eleştirdiği açıklamasında “BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ YOK…BAŞKAN YOK…HATTA İLÇE BAŞKANI YOK..GEÇMİŞ OLSUN DURAĞAN” diyerek isimsiz üst düzey Ak Partili yöneticiye dikkat çekmişti.
Daha sonra tekrar açıklama yapan ve ismini açıklamaktan çekinen Ak Partili üst düzey yönetici bu kez de “sanayi sitesi imar değişikliğinin pazartesi askıya çıkacak” sözlerine tepki gösterdi.
Eker; belediye meclisinde karara bağlanmadan, komisyonda görüşülmeden bir imar değişikliğinin belediye meclisi ve belediye başkanı yok sayılarak Ak parti üst düzey ilçe yöneticisi ismi ile açıklama yapılmasına da sert sözlerle yüklendi. Eker; sanayi esnafı ile de görüşülmesi gerektiğine de dikkat çekerek “sevgili belediye meclis üyeleri isimsiz kahramanın emri ile pazartesi toplanın ve sizin kararınıza gerek yok nasıl olsa askıya çıkıyor muş… Size soranda yok vesselam… Bu durumu kınıyor, seçilmişlerin değil siyasetin karar verdiği bir Durağan’da seçmeni ve seçileni yok sayan anlayışı halkımızın takdirine bırakıyoruz…Yapılmasına karşı değiliz yapılma biçimine ve yaptık oldu mantığına karşı olduğumuzu belirtmek isteriz…” cümleleri ile tepki göstermiş sosyal medyadan açıklamada bulunmuştu.

BELEDİYEMİZLE
İLGİLİ DEDİKODULAR ÜRETİLMEYE
BAŞLANDI…

Karşılıklı açıklamaların sürdüğü bu süreçte Durağan belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan’da yaptığı açıklama ile tartışmaya açıklama getirdi. Kılıçaslan açıklamasında bazı sosyal paylaşım platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamanın yapılması hâsıl olmuştur diyerek; “Başka amaç ve hedefleri olduğu düşünülen kişilerce Belediyemiz ile ilgili dedikodular üretilmeye başlanmış, yanlış bilgilendirme ve yönlendirilmeler yapılarak vatandaşlarımızın belediyemize karşı tutum ve davranışlarını etkilemeye yönelik hareketlere kalkışılmıştır” dedi.
Kılıçaslan açıklamasında; “Oluşturulmaya çalışılan algılar nedeniyle gerek kurumumuzdan kendi istek ve iradeleriyle emekli olmuş personellerin zarar görmemesi, çalışan personellerimizin adına yürütülen işlemler hakkında bilgi vermeyi şuan için doğru bulmuyoruz. Fakat kurumumuz üzerinde baskı ve algı oluşturmaya çalışanlar, kendi ütopik dünyalarında oluşturdukları yalan ve karalama yöntemleriyle vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Bu şahıslar hakkında da suç unsuru oluşturan konularda Belediyemiz avukatınca gerekli incelemeler yapılmakta olup, suç duyurusunda bulunulması gereken bir konu olduğunda da adli mercilere gerekli başvuruların yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Vatandaşlarımızdan da ricamız algılara kapılmamaları, sosyal paylaşım platformlarındaki yorum ve paylaşımlara dikkat etmeleridir.” İfadelerine yer verdi.

BELEDİYEMİZE
MÜDAHALE
ANLAMINA GELMEZ!
Kılıçaslan açıklamasının devamında CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker’in sözlerine de cevap vererek; “Yani kooperatif üyeleri gelişen süreçlerin içerisindedir. Dolayısıyla Bizlerde hem esnafımızın maliyetinin düşürülmesi, hem de Küçük Sanayi Sitesinin yanında gerektiğinde orta ve büyük ölçekli sanayi alanlarının oluşturulabilmesi, bütün sanayi alanlarının aynı güzergah ve bölgede olmasının ilçeye daha çok ivme kazandıracağı düşüncesi ile Yalnızkavak Köyümüz sınırlarında bulunan ve bir kısmı Belediyemizce kullanılan alana Küçük Sanayi Sitesinin yapılabilmesi için çalışma başlattık. Sonuç itibari ile de Pazartesi günü yapılacak Meclis Toplantımızda İmar Planı Değişiklik önerisi Meclisimizin gündemine gelecek ve görüşülecek. Meclisimizin gündeminde olan, gerek Belediyemiz hoparlöründen gerekse Belediyemiz ilan panolarından duyuruları yayımlanan konular hakkında sanki Meclis Üyelerimizin bilgisi yokmuş gibi bir ortamın yaratılması bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Gündemler hem ilan edilmekte, hem de Meclis Üyelerimize yazılı olarak bildirilmektedir. Ayrıca İlçemize yapılacak hizmetlerin ivedilikle hayata geçirilmesi için zaman zaman Ak Parti İlçe Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, zaman zaman Meclis Üyelerimiz ile birlikte hareket edip, hizmetlerin hızlandırılması noktasında çalışmalar, ziyaretler ve girişimler yapmaktayız. Bu sebepten dolayı arkadaşlarımızın kendi yönetim kurulu toplantılarında, herhangi bir dost meclisinde ya da herhangi bir ortamda, bilgisi olduğu konularda yapılan çalışmalar hakkında vatandaşlarımıza bilgi vermiş olması yapılan hizmetlere ya da kurumumuza müdahil oluyor anlamına gelmez. Kaldı ki hükümeti temsil eden İlçe Başkanı ve Yönetiminin hizmetlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi konusunda ayrıca bir sorumluluğu vardır. Hal böyle olunca, aynı zamanda Meclis Üyemiz olan İlçe Başkanının herhangi bir konuda fikir beyan etmesi ya da görüşünü belirtmesi asla Belediyemize müdahale ettiği anlamına gelmez” dedi.
Kılıçaslan açıklamasında ; “İlçemizin menfaatine olduğunu düşündükleri her konuda Meclis Üyelerimiz gerektiğinde fikirlerini beyan etmiştir. Üyelerimizin her fikir beyanını demeç olarak görmek ve basın açıklaması gibi algılamak doğru bir davranış değildir” cümleleri dikkat çekti.

EKER, KILIÇASLAN’A TEŞEKKÜR ETTİ…
Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın açıklaması sonrası CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa Eker’de yaptığı açıklamaya teşekkür ederek, “Bu gün yaptığımız paylaşımlar yerine ulaşmış… Durağan Belediye başkanı sayın Ahmet Kılıçaslan’in sosyal medyadan yaptığı açıklamaya teşekkür ederim… Zaten amacımız da budur yetkili birinin ismini ve makamını vererek açıklamada bulunmasıdır. Siyasi parti ilçe başkanları da belediye meclis üyeleri de ismini vermekten korktukları açıklamayı yapmamalıdır” dedi. Eker; Ak parti yönetim kurulu adı ile belediye çalışmaları hakkında basın açıklaması yapmanın yanlış olduğuna dikkat çekerek, “ Bu yanlışa verilen cevap olarak belediye başkanı sayın Ahmet Kılıçaslan’in açıklaması yeterlidir… Belediye meclis üyeleri talimatla değil özgür iradeleri ile karar alırlar. Pazartesi günü belediye meclisi nde görüşülerek askıya çıkıp çıkmayacağı da yapılacak görüşme sonrası belli olacaktır… Şimdiden askıya çıkıyor diyerek isimsiz siyasi bir yönetim kurulu üyesinin açıklaması doğmamış bebeğe isim vermeye benzer” dedi.
Eker; İlçe belediyesi olarak seçimle gelen makamda oturan sayın başkanın açıklaması, ilçemiz adına yeni yanlışların yapılmasını yetkisiz ve gizli isimlerin açıklama yapmasının umarım önünü keser dediği paylaşımında; “ Amacımız yapılanı eleştirmek değil muhatabın kim olduğunu anlamak doğruyu öğrenmektir” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu