ASİDER KURBANLARINI SİNOP’TA KESTİ.. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı…

ASİDER gurbetçilerin bağışlarıyla Sinop’ta ihtiyaç sahipleri için kestirdiği 100 kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Merkezi Almanya’nın Iserlohn kentinde olan Avrupalı Sinoplular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (ASİDER), Sinop’un Ayancık ve Türkeli ilçelerinde belediyeler tarafından dağıtmak üzere 100 adet kurban kesti. Kurbanların derileri ise Türk Hava Kurumu’na bağışlandı. ASİDER Genel Başkan Yardımcıları Cesur Özkaya, Sahra Şahin, ASİDER Genel Sekreteri Birol Üstün, ASİDER Yönetim Kurulu Üyesi Resul Polatkan ile ASİDER üyeleri Aslan Ünal, Orhan Cetin ve Ergin Ünal kesimler sırasında hazır bulundu.

BELEDİYE BAŞKANLARI AVRUPA SİNOPLULARA TEŞEKKÜR ETTİLER

Ayancık kurban kesim alanında gerçekleşen organizasyona, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ile Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin de iştirak etti.
Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “Avrupa’da yaşayan sevgili Sinoplu hemşerilerim, ASİDER ile Ayancık Belediye Başkanlığımızın ortaklaşa düzenlediği kurban organizasyonunda kurbanlar kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Böyle organizasyonların daha da büyütülerek devam etmesi ilçemize katkı sağlayacaktır. Öncelikle ASİDER ailesine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Avrupa’da yaşayan tüm hemşerilerim bayramını kutluyorum.“
Türkeli’den, Ayancık’taki kesim alanına gelerek kurban organizasyona iştirak eden, Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, ASİDER’e teşekkür etti. Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, “ASİDER vasıtasıyla, kurban bayramı ve tatilleri sebebi ile buraya gelen ve hali hazırda yurt dışında olan tüm hemşerilerimizi en derin sevgi ve hürmetlerim ile selamlıyorum. Bayramlarını bir kez daha en içten dilerim ile kutluyorum. Aidat duygusu çerçevesinde ASİDER’in gerçekleştirdiği kurban organizasyonu bizleri ziyadesi ile memnun etmektedir. Bizlerde ihtiyaç sahiplerine hakkaniyet çerçevesinde belediye olarak bunları dağıtıyoruz. ASİDER’i organizasyonuna destek veren ve kurbanlarını buraya, bizlere gönderen tüm hemşerilerimize bir kez teşekkür ediyoruz. Şükranlarımızı sunuyorum. Onları ilçemizde ağırlamaktan her daim mutluk ve onur duyduğunu sizler aracılığıyla bir kez daha iletmek istiyoruz” diye konuştu.

ASİDER Genel Başkan Vekili Cesur Özkaya, ASİDER olarak ikincisini gerçekleştirdikleri kurban organizasyonunda, kurban sayısının ikiye katlandığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu organizasyonumuzda bizlerden, Avrupalı Sinoplulardan desteklerini esirgemeyen Ayancık Belediye Başkanı’mız Sayın Hayrettin Kaya ile Türkeli Belediye Başkanı’mız Veysel Şahin’e ve ekiplerine çok teşekkür ediyoruz. Organizasyonda aksaklık yaşanmaması adına ASİDER yönetimi olarak bizzat kesim alanında bulunmak istedik. Allah şükür olsun, her şey kusursuz bir şekilde yürüdü. Allah herkesin kurbanını kabul etsin. ASİDER yönetimi olarak tüm islam aleminin, hemşerilerimizin bayramını bir kez daha en içten dileklerimiz ile kutluyorum”.

İL VE DİĞER İLÇELERİMİZE YAYARAK KAMPANYAMIZA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

ASİDER Genel Başkan Ali Çalışkan, ASİDER’in kurban kampanyasına destek veren tüm üyelere teşekkür ederek, “ASİDER adına çok başarılı bir organizasyon oldu. Emeği geçen tüm yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve kurbanlarını Sinop’umuza gönderen hemşerilerimize çok teşekküre ediyorum. Kurban organizasyonumuzda bizlere büyük destek veren ve dağıtımını gerçekleştiren Ayancık Belediye Başkanı’mız Sayın Hayrettin Kaya ile Türkeli Belediye Başkanı’mız Sayın Veysel Şahin’e Avrupalı Sinoplular adına ayrı bir teşekkür etmek istiyorum. Gelecek yıllarda da kurbanlarımızı Ayancık, Türkeli ile birlikte ilimizde ve diğer ilçelerimizde kesmek istiyoruz. Bu konu bizim için çok önem arz etmektedir. Belediyelerimizden kesim ve dağıtım konusunda destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu