ATIK SU IRMAĞA AKIYOR, ARITMA TESİSİ NE YAPIYOR?

İYİ Parti Sinop – Durağan ilçe Başkanı Musa Önder geçtiğimiz yıllarda yapılan ve yaklaşık 20 trilyona mal olan alt yapı projesini sert sözlerle eleştirdi. Önder sosyal medyadan yaptığı paylaşımda arıtma tesisinin durumunu sorgulayarak; “20.5 trilyona mal olan altyapı ne yazık ki Gökırmak havzasına akıyor yapılan arıtma tesisi ne işe yarar? Bilen yok, hesap soran yok!” cümleleri ile eleştirdi.


Önder paylaşımında; “ bunların çevre duyarlılığı bu kadar 20.5. trilyon harcanıp yapılan altyapı acaba birilerine rant sağlamak amaçlı mı yapıldı? yoksa Durağana ihtiyaç olduğu için mi yapıldı? İhtiyaç olduğu için yapıldı ise atık su ırmak havzasına akmamalı, arıtma tesisine akmalı” dedi.
Önder; belediye başkanları ne iş yapar dediği açıklamasında; “ırmak havzasına akan atık su Durağan içme suyu ile ne kadar bağlantılı. İçme suyu ırmak altından sondajla alınan su ne kadar sağlıklı? Başkanın görevleri içerisinde atık su ve içme suyu yok mu? Durağan halkı bunu hak etmiyor! Yapılan vaatler ne oldu? belediyecilik gönül işi idi. Gönül işi anlaşılan o ki birilerine ve şahsi menfaat işi oldu. Din iman diyerek halka zulüm işi oldu. Yazık yazık, Durağanın bir 5 yılı daha heba oldu” cümleleri ile sosyal medyadan paylaştı.

Başa dön tuşu