AYANCIK VE DURAĞAN DA 1’ER KÖY KARANTİNAYA ALINDI!

Karadeniz bölgesinde artan koronavirüs Sinop’ta da hızla artıyor. Kovid-19 bir hafta içerisinde %100’lük artış gösterdi. Mutant virüs şüphesi ile Durağan ilçe merkezinde temaslı evlerde karantina uygulanırken Kuzuluk köyü de mahalleleri ile birlikte karantina altına alındı. Durağan Kaymakamlığından yapılan açıklamada “Korana virüs(covid 19)pandemisi nedeni ile İlçemize bağlı Kuzuluk köyü ve mahallelerinde 28.02.2021 tarihi saat 15:00 itibari ile ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verilmiştir” İfadelerine yer verildi.
Ayancık ilçesinde ise bir köyde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde karantina uygulaması başlatıldı.
Ayancık Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Topağaç köyünde, salgının kontrol altına alınabilmesi için bazı ek tedbirler alındığı vurgulandı.
Açıklamada, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla söz konusu köyde karantina uygulamasının başlatıldığı, köye giriş ve çıkışların ikinci bir duyuruya kadar kapatıldığı ifade edildi.

Başa dön tuşu