“BİZ, SİYASETİNKARANLIK KORİDORLARINDA HİÇBİR ZAMAN DOLAŞMADIK”

Büyük Birlik Partisi Boyabat ve Saraydüzü ilçesinde teşkilatlanmasını tamamlayarak kongrelerini yaptı..
Her iki ilçede de tek liste ile gidilen kongrelerde
Boyabat’ta Kara, Saraydüzü’nde Bölükbaş’ı
ile BBP yapılanmasını tamamladı

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ SIRTINI YALNIZCA MİLLETİNE YASLAR

Büyük Birlik Saraydüzü ilçesinde Bölükbaş ile devam kararı aldı


Divanın teşekkülünün oluşturulması ile devam eden kongrede bir konuşma yapan Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi ve Sinop İl Başkanı Tahir Şahin, Büyük Birlik Partisinin, sadece milletine sırtını yaslayarak, kurulduğu günden bu yana çizgisinde hiçbir kırıklık olmadan, mensuplarının başını öne eğdirecek hiçbir yanlışın içine düşmeden bugünlere geldiğini söyledi. Şahin; “Büyük Birlik Partisi 29 Ocak 1993 tarihinde, kendini “Milliyetçi”, “Maneviyatçı”, “Sivil” ve “Katılımcı” kelimeleriyle ifade ederek kuruldu. 28 yıldır, ülkemize, milletimize ve inançlarımıza hizmeti esas aldığımız, uzun ve zor bir yolculuğu sürdürüyoruz. Büyük Birlik Partisi; Türkiye’yi uzun yıllar yöneten siyasi partilerin yok olduğu, siyasi yelpazenin yapısının tümüyle değiştiği, siyasi kimliklerin farklılaştığı, partilerin ve siyasi hareketlerin köklü değişikliklere uğradığı, hatta rejimin değiştiği ülkemizde var oldu ve Allah’ın izni ile var olmaya devam edecektir. Yaptığımız uzun yolculukta, bir sürü siyasi parti, tarihin tozlu sayfalarında yer alırken, biz, “sadece milletine sırtını yaslayarak”, “kurulduğundan beri çizgisinde hiçbir kırıklık olmadan”, “mensuplarının başını öne eğdirecek hiçbir yanlışın içine düşmeden”, bugüne geldik. Aynı aşkla, aynı imanla, aynı dürüstlükle, doğrulukla, Sinoplu vatandaşlarımızla da yolumuza devam edeceğiz. 28 yılın her anında, sadece inandıklarımızı yaptık, inandığımız istikamette yürüdük ve bunun haklı gururunu yaşadık” dedi.

MİLLETİMİZİN BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ’NE İHTİYACI VAR
Konuşmasında Türk milletinin sadece millete, sadece milletin değerlerine sırtını dayayan bir siyasi partiye ihtiyacı olduğuna vurgu yapan BBP Sinop İl Başkanı Tahir Şahin, bu ihtiyacı karşılayacak tek partinin ise Büyük Birlik Partisi olduğunu söyledi. Şahin; “Milletimizin, sadece millete, sadece milletin değerlerine sırtını dayayan, Türk Milleti’nin tarihi misyonuna bağlı, dünya Türklüğünün birliği vizyonuna sahip, küresel emperyalizmin tüm dünyayı sömüren global politikalarının karşısında milletine kalkan olacak bir siyasi anlayışa ihtiyacı var. Büyük Birlik Partisi, kurulduğu günden bugüne, milletin inançlarının, değer yargılarının zırhı oldu. Milletimizin mukaddes kabul ettiği ne varsa, ona el uzatanlar, dil uzatanlar, karşılarında hep Büyük Birlik Partisi’ni buldu. Büyük Birlik Partisi, devletin, milletin menfaatleriyle, parti menfaatleri karşı karşıya geldiğinde, tereddütsüz “devletim” ve “milletim” dedi. Biz, siyasetin karanlık koridorlarında hiçbir zaman dolaşmadık. Biz, siyasetin kirli pazarlıklarının içinde hiç olmadık. Milletin sırtına basarak yükselenlerden hiç olmadık. Hiçbir vesayet odağının, hiçbir sermaye grubunun, hiçbir lobinin, hiçbir uluslararası projenin partisi olmadık, olmayacağız. İşte en çok bunun için milletimizin Büyük Birlik Partisi’ne ihtiyacı var. Milletimizle birlikte yükseleceğiz. Milletimizle birlikte var olacağız.
Geçtiğimiz 28 yılda, zaman, mekan ve görev ayırmadan; camiamıza, mücadelemize, birlikteliğimize, kardeşliğimize katkı sağlayan tüm dava arkadaşlarımızdan Yüce Rabbim razı olsun. Birlikte olduğumuz her dakikayı hayatımızın gurur sayfalarından saydığımız, Kurucu Genel Başkanımız, davamızın Ebedi Lideri, ağabeyimiz, şehit liderimiz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu, huzurunuzda ve sizlerin adına, sevgiyle, saygıyla ve özlemle anıyorum. Kurulduğumuz günden bugüne, partimizde görev yapan ve ebediyete intikal eden tüm dava arkadaşlarımızı da rahmetle ve şükranla yad ediyorum” diye konuştu.

Başa dön tuşu