BOYABAT MARANGOZLAR ve İNŞAATÇILAR SİTESİ İHALESİ TAMAMLANDI

AK Parti Sinop Milletvekili ve Genel Başkan Vekili Yardımcısı Dr. Nazım MAVİŞ, yapımı ihalesi Resmi Gazete’de ilan edilen Boyabat Marangozlar ve İnşaatçılar Küçük Sanayi Sitesi yapımıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.
150 m2’lik 50 adet işyerinden oluşacak olan Boyabat Marangozlar ve İnşaatçılar Küçük Sanayi Sitesi ihalesinin 1 Temmuz 2021 Perşembe günü tamamlanarak yapım işini üstlenecek müteahhit firmanın belirlendiğini ifade eden Maviş, işyerlerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi desteği ile yapılacağını, 25.400.000 TL keşif bedeli olarak ilan edilen ihalenin yaklaşık 23.000.000 TL ile sonuçlandığını bildirdi.

Maviş, 2017 yılında site yapımı için arsanın satın alınması ve diğer hazırlıklarla birlikte proje çalışmalarının da başladığını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı nezdindeki girişimleriyle küçük sanayi sitesinin 2020 yılında yatırım programına alındığını, ihale edilebilmesi için bütçeden kaynak ayırıldığını, sonrasında yapım ihalesi için yasal prosedürlerin yürütüldüğünü, yapım ihalesi duyurusunun da Resmi Gazete’de yayımlandığını açıkladı.
Maviş, Boyabat’a kazandırılacak olan bu büyük yatırımın süreç takibindeki gayretlerinden dolayı Kooperatif üyeleri adına başkan Murat YÜKSELECEK’e, projenin hayata geçmesinin her aşamasında desteklerini sürdüren Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI’ya, yatırım programına alınması ve ihale edilmesi süreçlerinde desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa VARANK’a teşekkür ederek Boyabat için hayırlı olması dilleklerini paylaştı.

Başa dön tuşu