DİKKAT! 1 AĞUSTOSTA KALDIRIM YASAKLARI UYGULANMAYA BAŞLIYOR!

Durağan Kaymakamlığının almış olduğu karar ile birlikte kaldırıma taşan tezgahlar yola konulan hertürlü eşya duba gıda, Römork üzerinden satış yapılması hakkında yeni bir düzenleme duyurusu yapıldı.

Yapılan duyuruda 1 Ağustos 2021 tarihi itibarı ile yasak uygulanmaya başlayacağı belirtildi.
Yapılan açıklamada “Uzunca bir süredir vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikayetler ve İlçemizdeki ciddi görüntü kirliliği dikkate alınarak; yola taşan ve aslında yasal olmayan tezgahlara, yola konulan her türlü eşya, duba, gıda, römork üzerinde satış vb. mal ve malzemeye müsade edilmemesi için çalışma başlatıldı.
İlçemize yakışmayan, yayaların yürümesini, araçların ise geçişini engelleyen bu durum zaten hukuki olmadığı gibi 03.08.2018 tarihinde gerçekleştirilen İlçe Trafik Komisyonu toplantısındaki karar ile bir kez daha kayıt altına alınmıştır.
İlgili kararın 1 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla uygulanacağı belirtilerek esnafın cezalı duruma düşmemeleri için gerekli önlemleri almaları istendi.

Bu doğrultuda Emniyet Güçlerimiz esnafımıza ilgili kararı tebliğ etmeye başlamıştır. Bu ayın sonuna kadar da geçiş sürecinde tüm esnafın kendini hazır etmesini rica edildi.

YAZ BAŞINDA ALMAYI PLANLADIĞIMIZ ANCAK COVID-19 SALGINININ ESNAFIMIZA GETİRDİĞİ OLUMSUZ YÜKÜ BİLDİĞİMİZ İÇİN ERTELEDİĞİMİZ BU KARARI 1 AĞUSTOS 2021 TARİHİ İTİBARIYLA UYGULAMAYA KOYACAĞIMIZI DUYURURUZ. Kaldırımlarla ilgili çalışmanın Belediye tarafından ayrıca yapılarak hayata geçirileceği ifade edilen açıklamada “düzenli ve saygılı yaşamak elbette Durağanımızın ve Durağanlıların da hakkıdır” denildi.

Başa dön tuşu