DURAĞAN BELEDİYESİ 2020 YILI FAALİYET RAPORUNU MECLİSE OKUDU, GÜVEN OYU ALDI..

Durağan Belediye meclisi Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi. 5 Nisan’da 5 gündemle toplanan meclis 2021 yılı başkan vekilleri seçimini yaparak Küçük sanayi sitesinin yapılacağı yer ile ilgili imar değişikliğini komisyona havale etti. 2017 yılında 18 uygulaması yapılacak yerlerle ilgili olarak alınan karar için tekrar yetki verildi. 2021 yılı meclis başkanvekilliği için Ak Parti Meclis üyesi Arif Denizli ve Şaban Kara olmak üzere 2 adayın önerildiği toplantıda 1. Başkan vekilliği görevini Arif Denizli 2. Başkan vekilliği görevini Şaban Karar üstlendi. 9 üyeli meclis 5 AKP 4 MHP üyesinden oluşurken belediye meclisi toplantısına tüm üyeler eksiksiz katıldı. 5 Nisan ‘da toplanan meclis gündemdeki konuları görüştükten sonra mevcut vahşi depolama yapılan Saraydüzü yolu üzerindeki imar değişikliği imar komisyonuna havale edildi. 2020 yılı faaliyet raporu okunması ise 6 Nisan’a bırakıldı.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN BÖLGE İLE İLGİLİ İMAR DEĞİŞİKLİĞİ ASKIYA ÇIKTI…
6 Nisan’da Ak Parti ilçe başkanı ve belediye meclis üyesi Hasan Yıldırım’ın katılmadığı meclis toplantısı 8 üye ile toplandı. 5 Nisan’da imar komisyonuna havale edilen ve imar komisyonu raporu ile tekrar belediye meclisi üyesinin karşısına gelen raporla Küçük sanayi sitesinin yapılmasının planladığı bölgedeki imar değişikliği meclis üyelerinin oyuna sunuldu. Yapılan imar değişikliği ile vahşi depolama alanındaki yeşil alan yer değiştirirken küçük sanayi sitesi alanı için gerekli olan 14.876 m2.lik yer tahsis edilmiş oldu. Yapılan imar değişikliği 1 ay askıda kalması sonrası kesinleşmiş olacak. Belediye başkanı Kılıçaslan; “Durağan’ın geciken hizmeti için hızlı adımlar atıyoruz. Küçük sanayi sitesinin bir an önce başlaması için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. 14.876m2.lik alanda Küçük sanayi sitemizi en kısa sürede tamamlayarak esnafımızın hizmetine sunacağız. Sanayi sitesi ilçemize istihdam ve yeni gelir kaynakları sunacaktır” dedi.
6 Nisan’da yapılan toplantıda meclis başkanlığına yasa gereği belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın başkanlık etmediği toplantı da oy kullanan belediye meclis üyeleri 2020 faaliyet raporunu oy birliği ile kabul etti.
Kılıçaslan meclis üyelerinin de güvenini alırken 2020 yılı faaliyetleri ve bütçesi gerçekleşme oranı da okunmuş oldu.

2020’DE GİDERDE %95, GELİRDE: %78:5 TUTMA ORANI GERÇEKLEŞTİ.
2020 yılı 13.160.410 TL tahmini bütçesinde gider kaleminde %95 gerçekleşme olurken gelir kaleminde gerçekleşme oranı %78.5 oldu. 2020 yılında 7 kişi emekli olurken 22 kadrolu işçi, 16 memur, 4 sözleşmeli personel, 52 şirket işçisi olmak üzere 94 personelle ilçeye hizmet verildiği belirtildi. 2020 yılında araç sayılarının da ifade edildiği raporda mahallelerde parke taşı çalışmaları, çocuk parkı onarımları yapıldığı, Yandak mahallesinde içme suyu bağlantılarının sağlandığı cadde ve sokakların düzenlendiği ifade edildi.

Başa dön tuşu