DURAĞAN KAYMAKAMLIĞI, İLÇE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ VE KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN HİZMETLER SOSYAL MEDYADAN DUYURULMAYA DEVAM EDİYOR

Durağan Kaymakamlığı ve Köylere Hizmet Götürme Birliği resmi sosyal medya hesabından 03 Mayıs ile 15 Mayıs tarihleri arasında yapılan hizmetleri sıraladı. Yapılan açıklamada hangi köylere hizmet yapıldığı yer alıyor. İşte o hizmetler ;

-Uzunöz Köyü Merkez Mahallesi ve Grup yolunda ekiplerimizce 11 Km elekaltı malzeme serme işlemi başlamış olup 9 .2 Km tamamlanmış ve çalışmalarımız devam etmektedir.
-Karataş Köyü Merkez Mahallesinde ekiplerimizce 3.8 Km Asfalt öncesi yol tesfiye,genişletme,şarampol açma ve şev kesme işlemleri tamamlanmıştır.

-Gölalan Köyü Tavşanlı Mahallesi ve Hacımahmutlu Köyü Grup yolu arasında ekiplerimizce 2 Km yeni yol açma işlemi devam ediyor.
-Yukarı Karacaören Köyümüzde İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Eymir ovasına yapılması planlanan Damlama Sulama Yöntemi ile Çeltik Ekimi öncesi ekiplerimizce Eymir Ovasına ait tarımsal sulama kanal temizliği tamamlanmıştır.
-Gürpınar Köyü Merkez Mahallesinde ekiplerimizce köylülerimizin tarımsal sulama amaçlı kullandığı sahada bulunan sulama Kanal temizleme işlemleri tamamlanmıştır.

-Ayvacık Köyü Merkez Mahallesine ekiplerimizce parke taşı döşeme işlemi yapılmak üzere köyümüze parke taşı nakil işlemleri tamamlanmıştır.En kısa sürede yapımına başlanacaktır.
-Köklen Köyü Merkez Mahallesine ekiplerimizce parke taşı döşeme işlemi yapılmak üzere köyümüze parke taşı nakil işlemleri.
-Bayat Köyü Aşağı Mahallesine ekiplerimizce parke taşı döşeme işlemi yapılmak üzere köyümüze parke taşı nakil işlemleri tamamlanmıştır.

-Emirtolu Köyü Ambargerisi Mahallesinde ekiplerimizce kış döneminde bozulan bağlantı yolunun tesfiye işlemi tamamlanmıştır.
-Köklen Köyü Merkez Mahallesinin Kanalizasyon borularının döşenmesi sonucu ekiplerimizce köy içerisinde hasar gören yolun tesfiyesi ve yol genişletilmesi yapılmış olup,Çöve Köyü ara bağlantı yolunda heyelan sonucu bozulan yolun tesfiye işlemleri
-Çerçiler Köyü Karaahmetli ve Merkez Mahallesinde ekiplerimizce yol tesfiye işlemleri.
-Kirencik Köyü Merkez Mahallesinde ekiplerimizce köy içi harfiyat alımı ve kanal kazım işlemleri.
-Beyardıç Köyü Ericek Mahallesi’nde ekiplerimizce heyelan sonucu göçük oluşan köy içi ara bağlantı yolu açılmış genişletme çalışması ve harfiyat alımları.
-Dereli Köyü Sakızcık Mahallesinde ekiplerimizce Köy mezarlık yoluna Koruge boru konulması,yeni yol açılması ve köy içi içme suyu kanal kazım işlemleri.
-Başağaç Köyü Aşağı mahallesine ekiplerimizce köylülerimiz tarafından yapılacak olan minare için temel kazma işlemi.
-Ortaköy Köyü Çatak Mahallesi’nde ekiplerimizce içme suyu kanal kazım işi.
-Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Durağan Belediyesi tarafından iki kurum iş birliği ile ekiplerimizce İlçe Stadyumumuzda bulunan Durağanspor’a ait soyunma Odası yenisi yapılmak üzere yıkım işlemi tamamlanmış yapımına en kısa sürede başlanacaktır.
-Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliği ve S.S. Durağan ve Civarı Sulama Kooperatifi Başkanlığı iş birliği ile İkiz Göletler sulama Göleti ve Karayazı mevki çeltik arazisini su ile buluşturmak için Durağan Dikmen TCK karayolu üzerinde bulunan yeni kavşak yolu üzerinde yaklaşık 80 Mt.uzunluğundan toplamda 160 Mt. 300’lük 2 adet yatay sontaj geçişleri.
-2021 yılı KÖYDES programı kapsamında 1. kat sathi kaplama yol yapımı.

Başa dön tuşu