DURAĞAN TOKİ’DE İHALE İPTAL EDİLDİ.. UMUTLAR 2022’YE KALDI…

Boyabat’la birlikte yaklaşık 2 yıl önce 2020 yılında kuraları çekilen ve yapımı için söz verilen TOKİ konutlarında Boyabat teslim aşamasına gelirken Durağan hala başlayamadı. Bu yıl yapımı için söz verilen Durağan TOKİ konutlarında vatandaşlar merakla inşaat için kazmanın vurulmasını beklerken 4 Ekim tarihinde gerçekleştirilen ihale bu güne kadar sonuçlanmamıştı. TOKİ tarafından EKAP’a bildirilen ihale sonuç bildirisinde ise TOKİ inşaatının başlamasını bekleyen vatandaşlara bir kez daha hayal kırıklığına uğradı. TOKİ 4 Ekimde yapılan ihaleyi iptal etti.

Kamu ihale kurumuna girilen bilgiye göre; “Diğer – ‘İhtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılması” ilkesi gereğince Kamu İhale Kanununun, “Bütün tekliflerin reddedilmesi ve ihalenin iptali’ başlıklı 39. maddesi uyarınca ihalenin iptal edilmesine karar verilmiştir” denildi.

Parasını yatıran ve TOKİ’den konut almak için bekleyen vatandaşlar şimdi yeniden yapılacak ihale sürecini ve kazmanın vurulacağı günü sabırla beklerken Boyabat’ta TOKİ’den konut alan vatandaşlarda binalarına yerleşmiş olacak.
TOKİ’de umutlar 2022’ye kaldı…

Başa dön tuşu