DURAĞANLI GENÇ ÇOBAN’A BÜYÜK İLGİ

Sinop’un Durağan İlçesi Çayağzı köyünde çobancılık mesleği ile uğraşan Genç Çoban Emre Eray (25) Çoban Köpekleriyle çektiği videolar ile sosyal medyada büyük ilgi görmeye başladı.

Yaz aylarının kavurucu sıcakları arasında köyde hayvan besiciliği ile uğraşan genç çoban boş vakitlerinde doğa ve hayvanlarla ilgili videolar çekerek sosyal medyada vatandaşların ilgisine sundu. Kısa sürede binlerce takipçi ve beğeniye ulaşan videoları ile Genç Çoban gündem oldu.

1,5 yıl önce ilk videosunu yayınlayan genç “Çobanın Kamerası” adlı youtube kanalında yayınlanan çoban köpekleri ve doğadaki vahşi hayvanları kameraya aldığı videoları doğal yaşam ve hayvan meraklılarının ilgiyle takip ettikleri videolar arasında.Hobi olarak müziklede ilgilenen genç çoban yanık sesiylede dinleyenleri etkilemeyi başardı. Abone sayısı 50 bine yaklaşan youtube kanalı “Çobanın Kamerası” arama sıralamasında ilk sıralarda yerini almaya başladı.

Emre ERAY adındaki genç çoban, internette video izlerken beğendiği köpek eğitimi videolarından ilham aldığını ve severek bu işi yaptığını belirtti. Eray “Hayalim daha geniş kitlelere doğa hayatındaki güzellikleri göstermek ”dedi.

 

Aylık Geliri 5 Bin’ den Fazla

Videolarını paylaştığı sosyal medya platformu olan youtube üzerinden kazandığı aylık kazancının Asgari ücretin iki katı olduğunu söyleyen Genç çoban bu işe çok emek harcadığını kendini geliştirmek için çok uğraştığını belirtti.

Genç Çoban Emre ERAY’ın diğer gençlere tavsiyesi asla pes etmemeleri ve başkalarının dediklerine kulak asmamaları gerektiği oldu. Video hazırlama sürecinde birçok kişi ile görüşerek bilgi alışverişinde bulunduğunu en büyük destekçisinin abisi Emrah ERAY olduğunu belirten genç Çoban birçok tasarım ve video düzenleme konusunda abisinin desteğini aldığını söyledi.

 

Dağda Değil Dijital Çağda Yaşayan  Çoban

İlk videosunu telefonun kamerası ile gerçekleştiren genç Çoban kazancı ile hayallerine yatırım yapmayı tercih ediyor. Çeşitli kamera, foto kapan ve drone’la videolar çekmeye devam eden genç çoban “Artık devir teknoloji ve dijital çağ devri her ne iş yaparsak yapalım teknoloji hep hayatımızda, nerde olursak olalım ister dağ başında ister şehirde dijital çağdan uzak kalmamak” gerek dedi.

 

Başa dön tuşu