İlk kontağı Sinop protokolü çevirdi

Sinop İl Özel İdaresi’ne kazandırılan 4 yeni hizmet aracı törenle hizmete girdi. Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ve AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ile protokol üyeleri yeni araçlara binerek kontak çevirdi

Sinop İl Özel İdaresi araç filosunu yeni araçlarla güçlendiriyor. İl Özel İdaresine kazandırılan 4 yeni hizmet aracı için Sinop Valiliği önünde tören düzenlendi. Törene; Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu , Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, İl Genel Meclisi Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, İl Müftüsü Mustafa Düzgüney, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Şanoğlu, Sinop İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Fatih Özçelik, kurum müdürleri ve ilgili personel katıldı.

2020 YILI İÇERİSİNDE 10 MİLYONLUK ARAÇ YATIRIMI YAPTIK!

Genel Sekreter Yahya Çınkıl Araç töreninde yaptığı konuşmada sürekli yapılan takviyelerle İl Özel İdaresi araç filosunun sürekli genişlettiğini söyledi. Çınkıl, “Gerek İnsan kaynakları gerekse hizmet mekanlarımızda yenilenme, değişim ve dönüşüm sürecinde olan Özel İdaremiz bu değişim ve dönüşümünü Araç parkımızda, hizmet araçlarımızda ve iş makinelerimizi genişletmekte de sürdürüyor. Bu vesileyle 2020 yılı içerisinde kurumumuza 4 adet Kamyon, 4 adet Bekoloder(kanal kazıcı-yükleyici) ve 1 adet Eksvatör kazandırmıştık. Bunları kendi bütçemiz ve kendi imkanlarımızla yaptık. 1 adet Kanal Açma Makinesi dediğimiz çok fonksiyonlu Vidanjörümüzü Sayın Milletvekilimiz Dr Nazım Maviş’in hususi takipleri ile Çevre Şehircilik Bakanlığından Kurumumuza hibe yöntemiyle kazandırarak 2020 yılı içerisinde toplamda 10 milyon tl’lik bir araç filosu dahil etmiş olduk. Bu şekilde de 2021 yılı içerisinde bugün 4 adet yeni hizmet aracımızı ve 1 ay sonra tarafımıza teslim edilecek olan Cenaze Nakil Aracımızı kurumumuza kazandırmış oluyoruz.
Bu araçlarımızın kurumumuza kazandırılması noktasında tensipleri, talimatları, takipleri, bütçelenmesi ve ödeneklendirilmesi noktasındaki destekleri ve katkıları için başta Sayın valimiz Erol Karaömeroğlu’na, Milletvekilimiz Sayın Dr Nazım Maviş’e, Ak Parti İl Başkanı Uğur Giresun’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Yakup Üçüncüoğlu başta olmak üzere tüm Genel Meclis Üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AMACIMIZ 2023’E KADAR KIRSALDA DAHA GÜÇLÜ VE ETKİN HİZMET

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, 2023’e kadar kırsal alanda olabildiğince güçlü ve etkin bir biçimde hizmet üretebilmeyi amaçladıklarını söyledi. Dr. Nazım Maviş: İl Özel İdaresi Sinop için çok önemli kurumlardan bir tanesi. Özellikle kırsal alandaki hizmetlerimizi Özel İdare imkanlarıyla yürütüyoruz. Bu arada özel idaremizin araç gücünün istenilen sevide olması bu hizmetlerin istenilen seviyede olmasına imkan sağlıyor. Geçtiğimiz yıl özellikle iş makinası anlamında sayın genel sekterimizin dediği gibi araç filosunu güçlendirdik. Şimdide sahadaki hizmetlerin sağlıklı yürütülebilmesi için binek araçlarla birlikte bu filoya yeni bir güç daha katmış olduk. Amacımız 2023’e kadar kırsal alanda olabildiğince güçlü ve etkin bir biçimde hizmet üretebilmek. Bu açıdan araç filomuz önümüzdeki yıllarda da gerek iş makinası, gerekse ihtiyaç duyulan diğer araçlar anlamında daha da güçlenecek. Önümüzdeki günlerde cenaze işlerinde kullanılmak üzere bir cenaze aracımız daha, özel idaremize kazandırılmış olacak” dedi.
Tören sırasında protokol tarafından araçların hizmete giriş kurdelesi kesildi. Protokol üyeleri, araçlara binerek kontak çevirdi.

Başa dön tuşu